Okamura: Návrhy ČSSD nahrávají jen lichvářům a podvodníkům

06.01.2019 18:29 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k návrhu ČSSD, který by ulevil dlužníkům se závazky do sto tisíc korun

Okamura: Návrhy ČSSD nahrávají jen lichvářům a podvodníkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

V ČSSD pilují návrh, který by ulevil dlužníkům se závazky do sto tisíc korun. Povinnost platit by jim odpustili. Chtějí reagovat na stav, kdy se v exekuci nachází 863 tisíc lidí nad 15 let. Toto řešení je nesystémové a špatné. Za dlužníky by neměli platit ze svého všichni občané, ale stát by si měl došlápnout na lichváře. Návrhy ČSSD nahrávají jen lichvářům a podvodníkům. Tak jako celá politika vládní ČSSD.

Hnutí SPD připravuje vlastní novelu zákona. Dluh má dvě základní části. Jistina je to, co si skutečně půjčíte. K tomu splácíte úrok, poplatky a případná penále. Naše hnutí prosazuje, aby bylo v zákoně definované, co je lichva. Tedy stav, kdy úrok a případně další poplatky a penále překročí stanovenou hranici a budou nezákonné. Hranici, která by byla odvozena z přiměřeného navýšení sazby ČNB. Ten kdo by půjčoval peníze za lichvářský úrok, by šel do před soud, který by takového darebáka potrestal. A taková smlouva by byla od počátku neplatná. Prosazujeme také, aby se v případě exekucí nejprve splácela jistina a pak teprve úrok, poplatky a penále. Dnes je tomu naopak, přičemž poplatky stoupají do astronomických výšin, takže se na platbu jistiny ani nedostane… Zároveň prosazujeme, aby se poplatky a navyšování dluhu zastropovaly okamžikem rozsudku o exekuci a dále již tedy nerostly. Chceme také zrušení 21% DPH na poplatky, jelikož v současnosti na dluzích lidí v dluhových pastích parazituje jednou pětinou navíc stát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

6:02 Senátor Třetina: I ta nejmenší vesnička si zaslouží pozornost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke svému senátorskému mandátu.