Okamura (SPD): Amerika otevřeně ignoruje suverenitu zemí Evropy

28.04.2016 11:15

Považuji poslední výroky prezidenta USA Baracka Obamy, kterými chválí přístup německé kancléřky Merkelové k imigraci, za naprosté přehlížení zájmů jednotlivých států Evropy. Politika USA otevřeně ignoruje suverenitu zemí Evropy. Jednotlivé země a národy se tak stávají jen subjektem geopolitických zájmů USA.

Okamura (SPD): Amerika otevřeně ignoruje suverenitu zemí Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

V této souvislosti také odmítám rozhodnutí vlády premiéra Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše, která ignoruje odmítavý postoj Poslanecké sněmovny ve věci bezvízového styku s Tureckem. Je to jasný důkaz skutečného stavu řízení země, kdy je pro vládu podstatnější povel z Bruselu, než vůle Parlamentu ČR.

Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) samozřejmě od počátku odmítá a hlasuje ve Sněmovně PROTI zavedení bezvízového styku pro Turky a Ukrajince, který naopak prosazuje v letošním roce Evropská komise a také česká vláda.

Dohromady sto dvacet milionů Turků, tedy muslimů, a Ukrajinců, kteří zaplaví Evropu, bude katastrofou. Pro Českou republiku to bude mimo jiné znamenat velkou vlnu Ukrajinců a tím ztrátu pracovních míst pro naše občany, jelikož Ukrajinci podtrhnou našim občanům již tak nízké mzdy.

A dovolte mi zmínit ještě jedno téma. Před několika týdny jsme jménem našeho hnutí SPD navrhovali ve Sněmovně zařazení mimořádného bodu na pořad schůze, který by se zabýval ekonomickou a sociální situací na Ostravsku. V regionu probíhá krach OKD a do vážných problémů se dostávají i další velké společnosti v regionu. Hrozí zde nezaměstnanost a zánik klíčových firem těžkého průmyslu země. Vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL nejedná a vládní koalice shodila náš návrh ve Sněmovně pod stůl.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luňáková (ODS): Evropané chtějí bydlet, nemají ale kde…

8:39 Luňáková (ODS): Evropané chtějí bydlet, nemají ale kde…

V médiích napříč Evropou se mluví o tom, že letošní evropské volby přinesou revoluci. Jak by ale měl…