Okamura (SPD): Green Deal a snižování emisí CO2 jsou zbytečné

05.02.2026 20:06 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke klimapolitice.

Okamura (SPD): Green Deal a snižování emisí CO2 jsou zbytečné
Foto: Interview ČT24
Popisek: Tomio Okamura

Green Deal EU a snižování emisí CO2 jsou zbytečné a vedou ke zničení Evropy. Chceme zastavit klimatické šílenství. Zatímco evropské státy sebevražedně snižují emise takzvaných skleníkových plynů a likvidují si svůj průmysl a zemědělství, ostatní státy světa na to z vysoka kašlou.

Jak uvádí Gatestone Institute, v roce 1992 činily globální emise oxidu uhličitého (CO2) 22,3 miliardy tun. V roce 2024 dosáhly rekordní výše 37,4 miliardy tun, což představuje nárůst o téměř 68 %.

Samotná Evropa v roce 1992 vyprodukovala 4 miliardy tun CO2. V roce 2023 vyprodukovala Evropa přibližně 2,5 miliardy tun CO2, což představuje snížení o přibližně 40 % – v globálním měřítku je to však zanedbatelné množství. Podíl Evropské unie (EU27) na celosvětových emisích skleníkových plynů v roce 2024 klesl na 5,9 %. !

Čína v roce 1992 vyprodukovala pouze 2,5 miliardy tun CO2. Dnes Čína produkuje téměř 12 miliard tun CO2 – to je téměř pětkrát více než jsou současné emise Evropy a třetina globálních emisí CO2.

„Zatímco Evropa bičuje sebe sama v údajně ctnostném asketismu a chce dosáhnout uhlíkové neutrality, zbytek světa v čele s Čínou spaluje uhlí na plné obrátky a žene globální emise do nebývalých výšin. A co je ještě horší, tato evropská dekarbonizace je doprovázena zrychlujícím se kolapsem evropského průmyslu,“ uvedl právník a filozof Drieu Godefridi, který je autorem knihy The Green Reich (Zelená říše).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

16:18 Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

Návštěvy dětských domovů odhalily závažné problémy s financováním, personálním zajištěním i systémov…