Okamura (SPD): Je naprosto neuvěřitelné, co se v Evropském parlamentu děje

17.01.2020 17:39 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k zákazu umísťování národních vlaječek v Evropském parlamentu

Okamura (SPD): Je naprosto neuvěřitelné, co se v Evropském parlamentu děje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Evropská unie opět prokázala, že pošlapává národní identitu a nenávidí národy a národní státy. Vedení Evropského parlamentu zakázalo, aby europoslanci mohli mít na svém stole vlaječky států, které reprezentují! Informoval nás o tom europoslanec SPD Ivan David. Proti takovému postupu se tvrdě ohrazujeme a vlaječky budou mít naši europoslanci SPD i naší frakce Identita demokracie i nadále! Čím dříve vystoupíme z EU či čím dříve se EU rozpadne, tím lépe!

V Evropském parlamentu je zakázáno, aby europoslanci drželi během jednání transparenty. Předseda europarlamentu David Sassoli označil tyto malé vlaječky za transparenty, které mají být zakázány! Jednací řád Evropského parlamentu říká: „Poslanci nesmí narušovat řádný průběh jednání v plenárním sále a zdržují se veškerého nevhodného jednání. Nesmějí vystavovat transparenty.“ Co však je a není transparent, v jednacím řádu zakotveno není. Pojem „banner“ znamená transparent nebo prapor. Malá národní vlaječka ale přece očividně praporem není.

Europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský řekl, že kauzu považuje za malichernost. U eurohujerských lidovců mě takové vyjádření nepřekvapuje. Ti by si tam možná dali nejradši vlaječky sudeťácké či euro-unijní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.