Okamura (SPD): Klima šílenství nám tady nakonec zavede zelený gulag

16.12.2019 17:04 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k ekologickému aktivismu

Okamura (SPD): Klima šílenství nám tady nakonec zavede zelený gulag
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Sluníčkářská klima-hysterická aktivistka Greta Thunbergová hovořila o tom, že by se kvůli ochraně klimatu světoví státníci měli postavit ke zdi. Později se omluvila s tím, že to tak nemyslela a že si prý popletla význam v angličtině. To se mi ulevilo. :-) Jen se bojím, aby si příště nepopletla jiné slovní spojení a nezačala hovořit o „konečném řešení klimatické otázky“… Obávám se, že to směřuje k budování klima-fašistické diktatury. Musíme se vzepřít klima-šílenství, nebo nám zakážou jíst maso, jezdit autem, létat na dovolenou, normálně si zatopit, dovážet exotické ovoce a zavedou tady jeden velký zelený gulag...

„Světoví vůdci se snaží vyhnout odpovědnosti, a my jim v tom musíme zabránit. Postavíme je ke zdi, a pak budou muset ochránit naši budoucnost,“ prohlásila švédská aktivistka Greta Thunbergová v pátek v projevu na studentském protestu v italském Turíně. Později se za svůj výrok omluvila. Na Twitteru zmírnila svou původní výzvu s odkazem na nepřesnost překladu…

„Evropská komise předpokládá, že náklady dosažení uhlíkové neutrality v ČR budou až dvojnásobné ve srovnání se starými členskými státy EU a odhaduje je na až na stovky miliard korun ročně po dobu minimálně 20 let. Podobné náklady předpokládají i tuzemské instituce,“ píše se v dokumentu vlády Ochrana klimatu ČR. To je šílené. To zničí naši ekonomiku!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Ústava není Macinkova a Turkova rozbitá bábovička

19:02 Jakob (TOP 09): Ústava není Macinkova a Turkova rozbitá bábovička

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.