Okamura (SPD): Odmítáme šmírování občanů a diktát Bruselu

22.12.2025 14:05 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice Bruselu.

Okamura (SPD): Odmítáme šmírování občanů a diktát Bruselu
Foto: Repro Tomio Okamura, FB
Popisek: Tomio Okamura

V Evropské unii znovu ožil nápad na šmírování občanů. Postavme se proti diktátu Bruselu! Experti varují, že plošné šmírování soukromé komunikace může být v Evropské unii prosazeno přes „zadní vrátka“, a to už na začátku příštího roku. Během první půlky listopadu se evropské pracovní skupiny zabývaly návrhem hned dvakrát. SPD odmítá šmírování občanů a diktát Bruselu!

Nová verze návrhu byla předložena pracovní skupině Rady EU 12. listopadu. Datový vědec a vývojář umělé inteligence Vlad Yevlakhov na síti X uvedl, že návrh počítá s plošným omezením aplikací pro mladistvé pod 16 let. Podle něj by si tito uživatelé již nemohli nainstalovat běžné komunikační aplikace typu WhatsApp, Telegram, Snapchat, Facebook nebo hry obsahující chat, například Minecraft. Upozornily na to Novinky.

Yevlakhov upozorňuje také na povinné ověřování identity. „Pokud to projde, budete muset poskytnout svůj občanský průkaz nebo sken obličeje pro každý e-mailový a messenger účet, který máte,“ varoval. Podle něj si evropští politici „neuvědomují důsledky“ takového opatření, v praxi by to znamenalo konec anonymní komunikace na internetu.

Podle aktuálního harmonogramu by mohly být trialogy mezi Evropskou komisí, Evropským parlamentem  a Radou EU zahájeny začátkem roku 2026 a finální hlasování plánováno na duben téhož roku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozpočet prezidenta

K čemu by bylo pro občany a ČR dobré, kdybyste rozpočet prezidenta snížili na 0? A není pokrytecké za to, že to chtěla udělat Fialova vláda jí kritizovat a pak to sám navrhovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Byl jsem obžalován za to, že jsem dělal svoji práci

22:14 Hejtman Půta: Byl jsem obžalován za to, že jsem dělal svoji práci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k soudnímu procesu kolem hejtmana Půty.