Okamura (SPD): Znovu jsem navrhl ve Sněmovně referendum o vystoupení z EU

01.03.2016 16:09 | Zprávy
autor: PV

Nnávrh Tomia Okamury (SPD) na zařazení nového bodu na pořad jednání 42. schůze Poslanecké sněmovny dne 1. 3. 2016. Sněmovna tento návrh opět zamítla.

Okamura (SPD): Znovu jsem navrhl ve Sněmovně referendum o vystoupení z EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Dámy a pánové,

navrhuji zařazení mimořádného bodu na program schůze Poslanecké sněmovny s názvem – „Vyhlášení referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie“ a žádám Vás o jeho schválení.

Britský premiér Cameron zkritizoval Evropskou unii, vymohl změny a následně vyhlásil referendum Britů o vystoupení z Evropské unie. Co ho k tomu vedlo? Kupodivu měl jediný důvod – snahu, aby Británie v Unii setrvala. Zvolil přesně opačný postup než česká vláda, která je k Bruselu absolutně nekritická a podlézavě přijímá jakýkoli diktát a prolamování české státní suverenity.

Nejen Britové, ale ani čeští občané nejsou spokojeni se současnou podobou Evropské unie, což vyplývá ze všech dostupných průzkumů veřejného mínění, a je naprosto legitimní, aby občané řekli vládě v referendu, zda v Unii chceme být či ne.

Do Evropské unie jsme vstoupili na základě referenda a je naprosto nezpochybnitelným právem českých občanů kdykoli hlasovat v jiném referendu o dalším setrvání České republiky v Evropské unii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení

21:02 Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k personálním změnám v institucích podléhajících MŽP.