Okamura (Úsvit): Přeji nám všem v novém roce co nejefektivnější stát

1. 1. 2015 22:29

Pozdrav Tomia Okamury do roku 2015

Okamura (Úsvit): Přeji nám všem v novém roce co nejefektivnější stát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Vážení spoluobčané, milí přátelé, kamarádi,

dovolte mi popřát Vám a naší republice co nejlepší celý nový rok 2015. Když občas slyším stesky, jak nejsou peníze na to či ono, mám dobrou zprávu: To nejlepší, nemusí nutně znamenat to nejdražší. Naopak. K dobrému zdraví není třeba mít v nemocnici předražený CyberKnife za 200 milionů korun, včetně provize 75 milionů, ale mnohdy třeba stačí zdravé a kvalitní české potraviny a dostatek pohybu. A běhat či šlapat na kole se dá i na polní cestě zdarma - není třeba cyklostezka za desítky a stamiliony korun.

K tomu, abychom se měli lépe, by také občas stačilo být k sobě trochu vlídnější a slušnější. Lidé, co mají k sobě úctu, se neokrádají a jako bonus dobrá nálada je nejlepší lék na imunitu.

Česká republika je bohatá země, a kdybychom se naučili její bohatství využívat účelně, máme se jako v ráji. K tomu bohatství patří i její občané. V novém roce bychom si měli přát, aby si stát začal svých občanů vážit. Nesdíral je dalšími a dalšími daněmi, nerozkrádal jejich peníze a naučil se hospodařit, aby si vážil času a práce těch, co ho živí a co nejméně jim škodil byrokracií, předpisy, nesmyslnými normami a zákony či prostou úřední šikanou.

Úkolem státu vůbec není řídit občany, ale naopak jim naslouchat a pomáhat jim, aby se jim žilo a pracovalo co nejlépe. V současném parlamentu je to přesně opačně - když do sněmovny přijde zákon, u mnoha okamžitě poznáte rukopis nějaké lobbistické skupiny, která si chce urvat kus zisku na úkor ostatních.

A je jedno, zda jde o energetický zákon, který se snaží přihrát miliardy distribučním společnostem nebo předpis, který dává monopol pouhým třem firmám na prodej předraženého léčebného konopí, které by si jinak těžce nemocní spoluobčané mohli za oknem vypěstovat zdarma sami.

I proto dodnes nikdo nezakázal hazard, i proto nemáme zákon o všeobecném referendu i proto se politici usilovně brání jakékoli přímé vymahatelné odpovědnosti za svoji práci.

Vážení spoluobčané, přeji nám všem v novém roce co nejefektivnější stát, stát, který bude pomáhat těm, co to potřebují a nikoli těm, co mají správné spolužáky na vládě a ve sněmovně, stát, který bude oporou potřebným a bezmocným, nikoli miliardářům nebo těm, co sociální systém umí šikovně zneužívat.

Přeji nám všem zemi, v níž jednou zavládne právo a spravedlnost - dnes pro mnohé z nás absolutně nevymahatelné. Já za sebe slibuji, že se budu snažit, abychom se tomu ideálu co nejrychleji přiblížili. Je mi ale už dávno jasné, že jeden člověk ani jedna malá strana moc nezmohou proti zaběhnutému systému podporovanému obrovskými penězi a médii.

Loňský rok, byl přitom ukázkou jak šikovně a masivně lze zneužívat média a manipulovat veřejným míněním - jedno zda ve prospěch lobbistů na Ukrajině nebo proti prezidentovi. Nezbývá, než přát nám všem abychom uměli rozlišit pravdu od lži, protože dnes média některé události nejenže pokřivují, ale dokonce falešné události samy vytváří. Proti občanům stojí dnes obrovská a mocná síla politiků z celé Evropy, ekonomické lobby a médií, ale přesto věřím, že tu rozhodující moc mají a budou mít nakonec obyčejní lidé.

Tu největší moc měnit svou zemi máme ovšem jen tehdy, když o změny k lepšímu budeme usilovat ruku v ruce spolu a jednotně.

To, co se od pádu minulého režimu změnilo je to, že dnes můžeme kritizovat, ale nikdo nás stejně neposlouchá. Je potřeba posunout vývoj dál, ke státu, který svého občana nejen nechá říct názor, ale tento názor také slyší a bere ho vážně v potaz. Už nějakých pár tisíc let se takovému zřízení říká demokracie - tedy vláda lidu.

Vážení přátelé, Vám, sobě, nám všem přeji, abychom se jednou té demokracie ve zdraví dožili.

Krásný a šťastný rok 2015.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomio Okamura

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Premiér Babiš rozjel ve svých novinách boj proti suverenitě státu

19:34 Okamura (SPD): Premiér Babiš rozjel ve svých novinách boj proti suverenitě státu

Komentář na facebookovém profilu ke kampani proti suverenitě státu