Okamura: Výročí okupace roku 1968 se bohužel stalo předmětem současného politického boje

21.08.2018 19:21

Komentář na facebookovém profilu k průběhu pietního aktu před budovou Českého rozhlasu, který se konal při příležitosti výročí srpnových událostí roku 1968

Okamura: Výročí okupace roku 1968 se bohužel stalo předmětem současného politického boje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Dnes se na pietní akci uctívající památku obětí okupace v roce 1968 u budovy Českého rozhlasu hvízdalo a řvalo proti premiérovi Babišovi a také proti předsedovi Sněmovny Vondráčkovi (oba hnutí ANO). V případě premiéra a jeho nesporné i sporné minulosti tomu rozumím. Protestující chtěli vyjádřit odpor ke komunistické době a elitní komunistická minulost pana premiéra jim dala jasný argument. Pokud tohle byl motiv, pak ale nechápu, že se na stejné akci na stejném místě a ve stejném čase neřvalo a nehvízdalo také na předsedu Senátu Milana Štěcha (ČSSD). Tento člověk byl také normalizačním komunistou a má tedy z pohledu dnešního výročí okupace podobně umazanou politickou historii jako premiér Babiš. Stejně takzvaní "ochránci demokracie" přehlíží minulost a oddaně naslouchají akademickým hodnostářům nebo umělcům, kteří v minulosti otevřeně podporovali totalitní komunistický režim v dobách normalizace. Dnes řada z nich (například další normalizační člen KSČ a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima), roní falešné krokodýlí slzy, dělají teatrální cirkus na obranu demokracie a především se rádi věnují aktivitám na ostouzení hnutí SPD.

Výročí okupace roku 1968 se bohužel stalo předmětem současného politického boje. Měli bychom méně politicky řečnit a víc pracovat pro náš stát a národ, jelikož dnešní doba také ohrožuje naši suverenitu a budoucnost. Neomarxistická EU s naší suverenitou a svobodou nepočítá stejně jako Sovětský svaz v roce 1968. Naše hnutí SPD stojí pevně v obraně hodnot svobody, demokracie a suverenity země.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…