Okamura: Za vším hledej Kalouska. Alespoň tam, kde jde o peníze

09.09.2013 13:42

Komentář Tomia Okamury ke kandidátkám hnutí Úsvit přímé demokracie.

Okamura: Za vším hledej Kalouska. Alespoň tam, kde jde o peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Tomio Okamura
reklama

Úsvit

Volby jsou za dveřmi a pro mne a pro naše hnutí Úsvit přímé demokracie to znamená také několik zásadních rozhodnutí, které chci veřejnosti sdělit. Některá z nich budou kontroverzní a jsou proto třeba vysvětlit.

Peníze

První je financování kampaně. Tolik peněz v hotovosti, abych zaplatil alespoň minimální provoz za kampaň ve 14 krajích, dnes volně k dispozici nemám. Mimo můj osobní vklad si hnutí proto půjčí peníze v bance a po volbách je splatí ze státního příspěvku.

Osobně jsem proti dotacím na soukromé účely a v Poslanecké sněmovně budeme navrhovat změnu státního příspěvku stranám tak, aby se buď úplně zrušil anebo byl k dispozici rovnoprávně všem stranám, které se účastní voleb – tzn. že za hlas dostane nějakou částku každá zúčastněná strana. Je nefér, když jen pár vyvolených velkých stran je financováno z veřejných peněz. Oproti ostatním to je zvýhodnění, které je nedemokratické, jelikož znemožňuje rovnocennou soutěž.

Nechci pro financování hnutí také žádné dary od kmotrů. Pravda, dary by byly fajn, ale k daru patří dárce a tomu jste vždy nějak zavázaní. Je samozřejmě rozdíl, když vám dá deset tisíc váš fanda a když vám dá deset milionů pan Chrenek.

Krom jiného v tom, že cíl naší strany je pracovat ve prospěch těch malých a chudších občanů. Je to jistě populistické, ale někdo to dělat musí. On se těch našich zbohatlíků nepopulisticky určitě ujme někdo jiný. A když se podíváme na parťáky našich milionářů a miliardářů zjistíme, že do Toskánska na jachtu si cestu za nimi udělají i takzvaně levicoví politici. Čest výjimkám.

Naopak ze svého senátního obvodu vím, že jsou desítky obcí v naší zemi, kam noha politika nevkročila. Věříme, že za své peníze, přesněji za peníze občanů, budeme zavázaní k jedinému - za jejich peníze jim poctivě sloužit. Špatný sluha, který slouží dvěma pánům.

Spojení s partnery z malých stran

Druhá věc je sestavení kandidátek, organizace voleb, zajištění akcí, kampaně ve všech krajích včetně zajištění kandidátů - což obnáší přes 300 jmen. Není v lidských silách několika lidí v současném Úsvitu toto zvládnout - navíc při naší stávající práci.

Jak mnozí v médiích zaznamenali, jednali jsme s různými stranami, které mají zájem podpořit svými osobnostmi kandidátku Úsvitu a také mimojiné s panem Babišem - jednak o vzájemném neútočení, jelikož chci, aby všichni vedli vždy slušnou kampaň, a nabídl jsem jeho hnutí, jeho vybraným kandidátům, případně v některých krajích místa na kandidátce Úsvitu. To zřejmě neklapne, ale ukázali jsme dobrou vůli. Často by šlo možná  o lidi, se kterými spolupracujeme společně. Jako je třeba novinářka Jana Lorencová nebo pokud se kandidovat rozhodne Pavel Kohout a další slušní a renomovaní lidé, kteří dnes váhají, zda ANO či Úsvit.

Jednáme například s hnutím Moravané, s Hnutím za přímou demokracii, s jednotlivými regionálními politiky či jejich regionálními stranami a spoustou dalších.

Náš cíl je jednoznačný, chceme spojovat, nikoliv rozdělovat. Nechceme politikařit, ale zatáhnout společně se všemi lidmi dobré vůle za jeden provaz a získat maximální možnou podporu pro změny směrem k přímé demokracii jako například zákon o referendu díky kterému by si mohli občané kdykoliv vymoci požadované změny, přímou volbu a odvolatelnost politiků, uzákonění osobní, hmotné a trestní odpovědnosti pro politiky, soudce, státní zástupce a exekutivu.

Vít Bárta

Další z partnerů, s kterými jsem jednal, je Vít Bárta. Pro Úsvit byla totiž pomoc Víta Bárty důležitá, jelikož to byl Vít Bárta, kdo nás v minulosti  seznámil s autory knihy Úsvit - renomovaným ekonomem, členem Národní ekonomické rady vlády (NERV) Pavlem Kohoutem a známou advokátkou a spoluautorkou Ústavy Hankou Marvanovou. Pavla Kohouta s Vítkem spojila naprosto stejná zkušenost z minulosti jako mne. Oba jsme ho poznali jako extrémně pracovitého, schopného člověka, zapáleného pro věc. Jako někoho, kdo realizuje to, co hlásá. Ekonom Pavel Kohout nedávno o Vítkovi veřejně prohlásil, že by jediným ministrem, který začal důsledně realizovat protikorupční opatření doporučené špičkovými ekonomy z NERVu. To ho také stálo kariéru, stávající politicko-ekonomická mafie ho rychle odstranila a veřejně přes média totálně pošpinila, přestože nikdy nic neukradl, nepředražil jedinou zakázku, nikdy nikomu žádnou zakázku nepřihrál a ani nikdy nikoho neuplatil.

Před dvěma lety jsme se s Vítkem Bártou potkali nad řešeními problémů týkajících se exekutorů nebo lépe řečeno exekutorské mafie, které jsem se snažil vládě formou novely zákona navrhnout. Z těch poslanců a ministrů, co jsem poznal, to byl v praxi jeden z mála lidí, na jehož slovo byl spoleh, kdo se nad návrhy zamýšlel a snažil realizovat. Byl to první minstr, který se s námi začal systematicky radit nad možnostmi zlepšení stávajícího stavu a mnohé naše náměty uváděl do praxe.

Co se týče například práce na změnách v exekučním řádu, včetně konkrétních návrhů změn legislativy – řešili jsme například slučování pohledávek tak, aby se exekutorské poplatky platily jen jednou a ne za každou desetikorunu zvlášť. Na rozdíl od exministra Pospíšila, který proti exekutorské mafii nikdy nehnul prstem, to byl právě Vít Bárta, který i prostřednictvím dalších členů vlády za Věci veřejné, tyto změny ve vládě nakonec prosadil. Přesněji, donutili ministra spravedlnosti Pospíšila, aby ustoupil a začal problematiku svých exekutorských kompliců řešit.

A tady jsme u zásadního bodu, proč jsem si Víta Bártu vybral dnes.

Jedním z těch, kteří skutečně ničili a ještě i dnes ničí české právní prostředí je exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, loutka plzeňského kmotra Jurečky. Je to člověk, který prosadil zrušení účinné lítosti u korupce, byl to ten, kdo nakonec prosadil zrušení pojistek proti tunelování prostřednictvím nového korporátního zákona, byl to Pospíšil, kdo tlačil do občanského zákoníku legalizaci výnosů z trestné činnosti, což jediné mu naštěstí nevyšlo (v praxi šlo o tzv. koupi v dobré víře - pokud někdo koupí věc nabytou z trestné činnosti v dobré víře zůstává jejím právoplatným majitelem i v případě, že nárok uplatní majitel pravý).

Jak vidíme, zákony, které Pospíšil měnil, mají svou logiku: umožnit korupci, podvody, krádeže a následně tyto krádeže legalizovat.

Vítek Bárta tak bude ideálním soupeřem pro Pospíšila a jeho ODS v Plzeňském kraji, protože se s Pospíšilovými intrikami také utkal - v kauze Kočí. Tehdy Kočí pronesla památnou větu, že Věci veřejné řídí vnitro a policii, ale spiklenci (Kočí a Tluchoř) mají desetimiliony na novou stranu a taky Pospíšila a tím pádem justici a státní zastupitelství.

Samozřejmě, stejně jako u pana Babiše, nechci po Vítkovi peníze, ale budu rád za pomoc s logistikou a organizací voleb - čeká nás kampaň v několika tisících obcích.

Všech 79 obcí ve svém senátním obvodě jsem před senátními volbami objel osobně a často i několikrát - ale během dvou měsíců zvládnout osobně sám celou republiku nejde.

Vím, že tahle personální volba nám ubere hlasy. Ovšem moje kritéria na budoucího člena našeho poslaneckého klubu jsou jiná než mediální popularita. Nechci, aby nás ve sněmovně zastupovali líbivé ovce - ale tvrdí vlci, co obstojí za každého počasí, stojí si za svým přesvědčením a nemají ohebnou páteř či plastický charakter. Ti kdo nás opustí dnes kvůli Bártovi, ti by nás zatratili příště pro jinou záminku. To, že budeme terčem pomluv a útoků, je zcela jasné a musíme s tím počítat. Je lépe jít do sněmovny v osmi lidech, kteří nezradí, než tam mít 40 poslanců, kteří se po prvním výstřelu rozletí jak hejno vrabců. Našim cílem není za každou cenu vládnout, ale prosadit přímou demokracii. K tomu stačí být jazýčkem na vahách při hlasování o důvěře vládě a podpořit tu koalici, která odhlasuje zákon o referendu. A když nás koalice nebude potřebovat, pak opět uběhnou 4 roky v opozici lépe s lidmi s pevným charakterem, kteří si věří a potáhnou za jeden provaz.

Jsem realista. Dát během pár týdnů dohromady alespoň 30 slušných lidí, potencionálních poslanců, kteří na jedné straně budou osobnosti, budou pracovití a na druhou stranu zvládnou legislativní práci, je malý zázrak. Věřte, mnoho senátorů a poslanců jsem poznal zblízka, a zdaleka neplatí, že ti nejrenomovanější nebo nepopulárnější jsou ti nejpracovitější. Mnoho z nich pro mě osobně bylo zklamáním. A věřte, že ze svých mediálních miláčků byste byli zklamaní i vy. A to nemluvím o jejich často velmi velkém egu. Proto bych rád, aby naši poslanci byli také slušní a lidsky hodnotní. Takže znovu opakuji, popularita bez dalších osobních hodnot je u mne až na druhém místě, protože s tou si pak ve sněmovně můžeme maximálně vytřít oči pro pláč.

Ještě větší zázrak bude, aby to byli lidé, kteří odolají všem svodům Sněmovny. Pánové Kalousek z TOP09 a Sobotka z ČSSD se už dohodli na povolební koalici a pokud jim nějaké hlasy budou chybět víme, že je parlamentní strany (či pan Kalousek) umí "nakoupit". Naši poslanci se nesmí dát koupit. Víta Bártu si Kalousek se Sobotkou nekoupí.

Chci, aby s námi do Sněmovny šli lidé prověření časem a minimálně část lidí, aby už měla zkušenost z práce v parlamentu. Věřte, zkušenost je třeba jako soli. Politická jednání jsou často jako šachy, v nichž vítězí ne ten slušnější nebo lepší, ale ten protřelejší.

Všechny výše uvedené faktory jsem pečlivě zvažoval při výběru lidí na naše kandidátní listiny. Jsem přesvědčený o tom, že všichni lidé na našich kandidátkách jsou slušní lidé, s kterými mám sílu změny vybojovat.

Přestože osobně o Vítkovi Bártovi nemám pochyby, dovolím si stručně rekapitulovat, co se mu vytýká a jaký mám na to náhled - byť jsem ho už na svém blogu prezentoval mnohokrát.

Podnikatelský projekt VV

Tak nějak se veřejnosti tají, že Věci veřejné (VV) vznikly v roce 2001 a důvodem jejího vzniku byla nespokojenost s vedením místní radnice v Praze. Rok později už VV získali na radnici 1 mandát a působily jako opoziční strana.  Svou práci zaměřily na pomoc občanům v každodenním řešení jejich problémů ve styku s radnicí - hluk, sociální a právní problémy, deregulace. Jejich práce inspirovala vznik VV v dalších městských částech.  

"Bártův"  tajný plán

"Bártův plán", který kdysi s pompou "odhalila“ MF Dnes a který měl dokazovat spiknutí Bárty, ve skutečnosti nebyl ani konkrétní plán ani moc tajný - už vzhledem k tomu, že Vítek Bárta přednášel v cizím hotelu, na společném setkání mnoha manažerů své tehdejší firmy ABL. Jeden z nich byl mimo jiné zakladatel a tehdejší předseda správní rady české pobočky protikorupční organizace Transparency International Václav Láska.

Bezesporu je to tedy ideální forma utajení, že? Odpřednášet „tajný korupční plán“ před šéfem protikorupční Transparency international.   

Šlo o nahrávku projevu, ve které Vítek analyzoval situaci své firmy a nastiňoval, v souvislosti s trendy ve světě, kam by mohla v "ideálním" případě směřovat. Byl to ambiciózní plán  - ovšem byla to jen teorie, která operovala mnoha slovy, a byly to jen teorie - někdy kostrbatě sepsané. Plánovalo se získání Babiše i ODS, ale i budování vlastní politické základny.

Věty vytržené z kontextu jsou skutečně "děsivé": Musíme směřovat k posilování ekonomické a sekundárně politické moci. Ovšem to je něco, čemu se nevyhne žádná velká firma nebo podnikatelský sektor. Lobování za oborové podnikatelské zájmy je staré, jak lidstvo samo. A dělá to prakticky každý - podnikatelé i zaměstnanci zakládají strany, sponzorují existující, vstupují do nich anebo zakládají lobbistická sdružení jako je Svaz průmyslu, Hospodářská komora, Agrární komora, všemožné zaměstnanecké odbory atd., které jsou určeny k jedinému cíli - ovlivňování politiky ve prospěch svých členů.

Já vím, zní to ošklivě, ale nalijme si čistého vína - strany jsou tu proto, aby hájily zájmy určitého okruhu lidí. Třeba seniorů, rodiny s dětmi, věřící, podnikatele a tak podobně, každá strana má nějaký program, kde na něco klade důraz, na něco více, na něco méně. A to je legitimní. Jde jen o to, aby ten okruh vyvolených nebyl moc úzký a aby zájem elity nepoškozoval zájem  prosté většiny občanů.

Ačkoli mnohá ze slov přednášky Víta Bárty před jeho vstupem do politiky znějí kontroverzně, ve skutečnosti žádný kontroverzní obsah nemají. Nic nelegálního neznamenaly a neznamenají, co bylo i jasně prokázáno.

Dělá to každý

Každý politik, chtěj nechtěj, hájí zájem nějaké menšiny - tu zemědělce, tu živnostníky, tu matky s dětmi, tu seniory, tu milionáře. Tu zbrojaře, tu energetiky. Záleží na každém, co si vybere, kde má priority.To není hřích, i když každý se snaží tvářit, že mu jde jen o zájmy celé planety. Ne, to není třeba. Hajme si každý svoje cíle, ale tak, abychom zároveň neničili ty ostatní.

I já jsem v podstatě výsledkem propojení ekonomických zájmů s politikou. Před mnoha lety jsem totiž začal bojoval s velice špatným zákonem o cestovním ruchu, který poškozoval běžné občany. A loboval jsem za zlepšení u politiků tak dlouho, až jsem se loni stal sám profesionálním politikem, jelikož mám tak větší šanci měnit věci k lepšímu a teď jsme nakonec založili svou vlastní stranu , stejně jako v minulosti Vít Bárta.

A důvod? Mít šanci ovlivnit politiku. Můj „tajný plán“, který také zveřejňuji už léta je: Pojďme do politiky a pojďme ji ovlivňovat tak, abychom z ní měli maximální prospěch. Ne aby mělo z nás prospěch pár vyvolených kmotrů, kariéristů, podvodníků a zlodějů. Pochopitelně poté, co jsem se seznámil s fungováním politických stran zblízka říkám také, že je třeba změnit pravidla a zvýšit kontrolní pravomoci občanů, aby mohli kdykoli úlety politiků vlastním zákonem opravit, případně politiky odvolat. Proto jako svojí prioritu prosazuji zákon o referendu.

Bájná ABL

Firmy jako ABL jsou skutečně všude ve světě z velké části závislé na státních zakázkách a je pravdou, že všude ve světě se tyto zakázky mj. odvíjí i od osobních vazeb a od propojení s politiky. Pokud to není spojeno s korupcí, s rozkrádáním veřejných peněz, pak na tom nic zlého není. Veřejné zakázky tady byly, jsou a budou.

ABL, pokud vím, neměla za vedení Vítka žádné státní ani veřejné zakázky - pouze jednou vyhrála výběrové řízení na správu pražských historických věží - a v tomto případě nelze řízení nijak zpochybnit, protože o tuto zakázku neměl nikdo jiný zájem, a ABL byla jediná firma, která se do veřejného řízení přihlásila. Tato zakázka však navíc již dávno skončila.

Důvod proč ABL neměla veřejné zakázky byl jasný - neměla žádnou politickou partičku a protekci. Za legitimní úvahu vedení každé firmy pak skutečně stojí spojit se s nějakými politiky. Ne proto, abyste měli nefér protekci - vy tu protekci v naší zemi potřebujete už jen k tomu, aby výběrové řízení běželo fér. Ano, je to pokleslé jako ve fotbale, kde se u nás uplácejí rozhodčí ne proto, aby zápas zmanipulovali, ale aby pískali "rovinu".

Většině z nás podnikatelů by bohatě stačilo, kdyby se stát k nám choval férově. Žádné výhody nepotřebujeme, stačí, když nás stát nebude podrážet.

Vítek Bárta už kdysi zvažovali kontakty s politiky, aby jednali fér.

Andreje Babiše to donutilo nejen vstoupit do politiky, ale aby se k němu férově chovala média – nelhala a nepřekrucovala, tak je koupil. Já mu konkrétně tohle ohledně médií naprosto věřím. Vím, jaké prasárny média dělají, jak lžou a jak uráží a ponižují a to včetně veřejnoprávní ČT. A jediné co si přeji není protekce  - stačilo by mi, kdyby média byla férová a nelhala, nešpinila, neurážela.

Mimochodem i to bylo jedním z důvodů mého jednání s panem Babišem. Prosba o fér souboj.

Sledovačka

Za další politickou zakázku ABL bychom mohli označit sledování politiků ODS. Tady si ovšem řekněme, že sledování osob, monitoring firem je náplní každé detektivní agentury, kterou ABL je, a toto podnikání je naprosto legální. Pokud si budeme klást nějaké etické otazníky, tak ty přece visí nad objednavateli sledování - tedy nad politiky ODS, kteří najali detektivy ABL na sledování svých spolustraníků.
 Pokud vím, tak speciální americkou detektivní agenturu si na prověření Jirky Čunka objednal i bývalý místopředseda vlády pan Schwarzenberg, aniž by ztratil cokoli na své popularitě.

Mimo jiné mu jeho spolustraník ministr Kalousek odpustil penále za nedodržení dotačních pravidel. I tento střet zájmů panu předsedovi TOP 09 veřejnost i média tolerují. A tady se musím pozastavit já - jak to, že je Bárta zločinec a gauner navzdory tomu, že si nepřihrál jedinou zakázku, jedinou dotaci a podniká jen za svoje legální peníze a naopak tím čestným a miláčkem intelektuálů je miliardář  Schwarzenberg, který nejen odsává ze státu veřejné zdroje, ale dokonce nerespektuje dotační pravidla a neplatí pokuty?

Znám případ jiné dotace - kdy malý zemědělec dostal stotisícovou dotaci. Ale nezvládl výrobu tak, jak pravil dotační titul, a musel ji bez milosti s pokutou vrátit. A protože peníze pro ministerstvo neměl, pro banku byl neperspektivní, půjčil si u lichváře a on i jeho pětičlená rodina přišli o jediné bydlení, o dům ve Zlátence u Pelhřimova. Doslova a do písmene se ocitli na ulici.

Každý děláme chyby - ale miliardáři za ně zjevně neplatí. A chudí? Ti platí často krvavě.

Politická korupce

Zločinec Bárta byl souzen za korupci - a to zní taky hrozně. I když všichni víme, že byl nakonec pravomocně osvobozen od všech obvinění. Ale je to další mediální výtvor. Jak tato korupce vypadala v praxi? Někteří dřívější poslanci VV (Kočí a spol.) před třemi lety namítali, že když budou hlasovat pro zákon o zdanění poslaneckých náhrad, ocitnou se na mizině, jelikož se jim sníží plat. Předseda klubu VV Bárta jim řekl, že jestliže mají VV snížení odměn poslanců v programu, tak prostě musí dodržet volební sliby, bez ohledu na osobní zájem a těm, kdo se ocitnou v hmotné nouzi, nabídl osobní pomoc. Toho mj. využila slečna Kočí, která se domluvila se svou právničkou a panem Tluchořem, že si vyžádá od Bárty půjčku a tuto půjčku pak druhý den označí za úplatek.

Tato slečna, proslulá inteligencí, si sama tyto domluvy nahrála na svůj mobilní telefon a tuto nahrávku s dalšími nahrávkami omylem i s telefonem předala policii. Naštěstí.

Chtěj nechtěj musím říct, že tuhle kauzu může jen idiot považovat za Bártův zločin. Ano, ke zločinům dosud nepotrestaným tu došlo. Několik osob se dohodlo, že zničí VV a Bártu, protože byli nepohodlnou překážkou v jejich kšeftech. Z nahrávek slečny Kočí je zřejmé, že na zločinném spolčení se podíleli předseda klubu ODS Tluchoř, ministr spravedlnosti Pospíšil, poslankyně VV Kočí a zřejmě další osoby. A nejde jen o křivé obvinění Víta Bárty, ale také o nikým neřešenou zjevnou manipulaci státními zastupiteli. Na přímou obavu, že Bárta má vliv na policii, reagovali spiklenci tím, že oni mají díky Pospíšilovi soudce a státní zástupce - a také miliony na založení  nové strany. To by mělo být předmět dalšího vyšetřování.

Mimochodem média stále prezentovala nějaké nahrávky VV. Je třeba říct, že Vítek Bárta nikdy nikoho nenahrával - účelové nahrávky jsou naopak z dílny spiklenců proti VV - byť některé z nich je nakonec usvědčily z komplotu proti Bártovi a VV.

Udělat z oběti - Vítka Bárty - zločince, je vskutku husarský majstrštyk českých médií. A tato média naopak z jednoho ze zřejmých spolupachatelů, Jiřího Pospíšila, udělala nejoblíbenějšího politika ODS.

Bohudík už dávno vím, jak je mediální svět zákeřný. Jsem poslední, kdo bude na jeho oběti plivat - naopak, pro mne je takový člověk dalším vítaným spojencem v boji s prolhaností a podrazáctvím některých českých novinářů.

Média mě označují za populistu, jelikož nemají žádné další argumenty proti mému programu - jsem zvědavý, jak do mého populismu zapadne moje veřejná obhajoba a spolupráce s lidmi jako je Vít Bárta.

Slušného člověka se zastanu vždy

A za slušného Víta Bártu považuji. O Vítkovi mimo jiné svědčí i to, že to byl on, kdo mi přivedl ekonoma Pavla Kohouta nebo velmi renomovanou právničku Hanu Marvanovou.

Jak jsem již psal, Pavel Kohout dokonce několikrát veřejně zdůraznil, že Vítek Bárta byl jediný ministr, který naslouchal doporučením NERVu a začal na ministerstvu prosazovat NERVem doporučenou protikorupční strategii.

Bylo pak samozřejmě jasné, že ministr, který zarazil předražené zakázky, musí být neprodleně odejit. Vždyť šlo a jde o miliardy veřejných peněz, o které se dělí vybrané firmy s vybranými politickými stranami. Až jednou tyhle pěnězovody někdo začne šetřit, možná nepřekvapivě opět dojdeme k pokladníkovi KDU-ČSL, později TOP09, panu Kalouskovi.

Za vším hledej Kalouska. Alespoň tam, kde jde o peníze

Proč vlastně tady mluvím o Kalouskovi? Inu proto, že ten hoch má vážně smůlu - i tady hraje roli. Kalousek do kanceláře tehdejšího předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka totiž jednou přitáhl šéfa splečnosti Penta - to je ta firma, co tříská prachy z výherních automatů. Oba kumpáni Jirkovi Čunkovi, resp. KDU-ČSL nabídli pár milionů za to, že sněmovnou projde to, co si přejí loterijní firmy.

Skončilo to - zaplaťpámbu - na policii, díky trestnímu oznámení, které podali poslanci Věcí veřejných a kde svědčil Jiří Čunek.

Jiná historie je jak s tím policie tehdy naložila.

Mimochodem - slyšeli  jsme nedávno v otázkách Václava Moravce zmínku o penězích z dálnic na financování stran? Které strany to asi byly? A který, že náš pokladník měl penězovody na starosti? Pokud tahle zmínka nezapadne a policie bude pracovat, tak věřím, že o panu Kalouskovi ještě nějaké další historky uslyšíme.

A tady se dostávám k poslednímu - jak je možné, že mediální zločinci jsou malé ryby - často nevinné oběti a žraloci jako Kalousek, Severa, Dalík nebo Pospíšil proplují? Vím, že lidem je třeba házet nějaké oběti - ale copak si to vážení chcete nechat líbit věčně?

I to je důvod, aby se ti malí spojovali a ty nestydaté predátory z našeho rybníka vyrazili.

Na každém rohu slyším, že když "do toho" půjdu sám, tak budu násobně větší úspěch. SA naopak s Vítem Bártou riskuju neúspěch. Z velké části to je pravda.

Ale navzdory tomu nehodím přes palubu člověka, který mi pomohl jen proto, abych si urval procenta navíc. A je to také proto, že sám bych moc nerad aby někdo jiný hodil z podobného důvodu přes palubu třeba mne.

A navíc - je jen na voličích,  jestli Vítovi Bártovi dají ve volbách důvěru. O tom, zda se do Sněmovny vrátí, totiž nakonec nerozhoduju já, ale rozhodnou voliči.

A do té Sněmovny jdeme s tím, že první co budeme prosazovat je referendum a také odvolání politiků co ztratili důvěru. Jdeme "do toho" s tím, že na sebe a na všechny politiky chceme uplést co největší bič a voličům dát jistotu, že když je politik zklame, tak to nebude na dlouho.

A v tom Vás věřím nezklameme.

Tomio Okamura

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomio Okamura

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Děti patří do škol, degradace vzdělávání musí skončit

12:09 ODS: Děti patří do škol, degradace vzdělávání musí skončit

Vláda otevřela před týdnem a půl částečně školy. Další plán ale není přesně znám. Naopak zůstává zac…