Ondráček (KSČM): Přichází novodobé stěhování národů?

24.06.2015 10:28

Za stěhování národů považujeme rozsáhlou migraci obyvatelstva. Tu hlavní zažila Evropa od 4. do 7. století a jak mnozí víme, součástí bylo rovněž stěhování slovanských kmenů a postupné budování říše, kterou dnes známe jako Česká republika.

Ondráček (KSČM): Přichází novodobé stěhování národů?
Foto: ksm.cz
Popisek: Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček

Domnívám se, že současná Evropa se nyní potýká s druhým stěhováním národů. Podle údajů Eurostatu jen v loňském roce požádalo o azyl 626 tisíc lidí. V České republice to bylo 1.156 žadatelů a v tomto roce tato čísla strmě narůstají. Situace se vymyká kontrole a některé jižní státy vyhrožující „přeposíláním“ tisíců migrantů. Jaké je zde nebezpečí ví každý, kdo někdy prošel letištní kontrolou, kde jsou schopni kvůli lahvičce s parfémem rozbít kufr, vzít vás na pohovor a téměř svléknout do naha. Tito migranti často nemají ani cestovní doklad, nevíme, co jsou zač, s jakým úmyslem do Evropy přicházejí, ale ani jaké mají třeba nemoci. Otázek je mnoho, ale odpovědí mnohem méně.

Dokáže se Evropa, potažmo Česká republika s takovým počtem uprchlíků vyrovnat?

Jsem velmi rád, že se premiér i ministr vnitra staví k „bruselským kvótám“ negativně

Osobně se domnívám, že nyní nikoliv. Evropská kultura, včetně pravidel občanského života, která se zde vyvíjí více než 1000 let, je pro drtivou většinu migrantů něco zcela odlišného, něco, co nehodlají přijmout a akceptovat a ani se tím netají. Z jižních členských zemí EU se objevují zprávy, které jsou velmi varovné. Migranti ze Súdánu, Eritreje, Sýrie a Libye na těchto územích kradou, znásilňují, ale i vyhrožujíc likvidací celých národů. Naštěstí nad námi všemi bdí Brusel a jeho administrativa. Ta přispěchala se spásným řešením. Evropská komise totiž došla k názoru, že problém vysoké zločinnosti způsobené pachateli z řad migrantů se dá vyřešit jejich „přerozdělením“ pomocí povinných kvót do zatím tímto typem zločinnosti nepostiženým zemím. Jsem proto velmi rád, že premiér i ministr vnitra se k „bruselským kvótám“ staví negativně, avšak myslím si, že je otázkou času, kdy bude něco za něco. Jinak řečeno „bruselštinou“ - chcete dotace? Tak tady máte 2 a více tisíc imigrantů. Jak se zachová naše vláda pak? Uvidíme, a možná to bude záležet na nás všech.

Vraťme se k začátku tohoto článku, migrace provází lidstvo od nepaměti. Avšak nesmíme zapomenout, že velké migrační vlny s sebou vždy přinesly jedno velké nebezpečí a to válku. Vše bylo spojeno právě s velkou migrací, což by v současném geopolitickém napětí ve světě mohlo být tou pomyslnou rozbuškou. Osobně doufám, že tomu tak nebude a najde se nějaké optimální ale také rychlé řešení této krize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

22:30 Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne