Pajonk (Svobodní): Odmítáme rozpočet, který Zlínský kraj zadluží o další miliony

11.12.2014 19:22 | Zprávy

Dne 10. 11. 2014 se konalo zasedání zastupitelstva Zlínského kraje, jehož součástí bylo, mimo jiné, projednávání návrhu rozpočtu Zlínského kraje na příští rok. Místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk na zasedání vystoupil s projevem, který měl za úkol přesvědčit vedení kraje, aby schodkový rozpočet nepodpořilo.

Pajonk (Svobodní): Odmítáme rozpočet, který Zlínský kraj zadluží o další miliony
Foto: Archiv TP
Popisek: Tomáš Pajonk

Svobodní odmítají rozpočet, který Zlínský kraj zadluží o dalších 200 miliónů korun. Náš kraj již patří k zadluženějším v republice (je šestým nejzadluženějším). Celkový podíl cizích zdrojů na majetku kraje je nyní 41,6 %.

Návrh rady kraje žádným způsobem zadlužování neřeší a úroky z dluhu v letech 2010 – 2013 rostly. Na jednání zastupitelstva, které proběhlo 10. 12. 2014, místopředseda Svobodných, Tomáš Pajonk, navrhl, kde uspořit v krajských financích a předal radním prasátko – pokladničku se slovy: „Když máte peníze, můžete si do něj spořit a když peníze potřebujete, můžete si z něj vybrat. Nejde z něj vybírat peníze, které tam nejsou. Možná právě proto tenhle vynález funguje už tisíce let.  Moje děti tomu dobře rozumí. Věřím, že i vy, zastupitelé tohoto kraje, s prasátkem pracovat umíte, zadlužování bez následků nevěříte a tudíž ani schodkový rozpočet nepodpoříte.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Svobodni.cz

Jan Jakob byl položen dotaz

Inflace

Vy fakt myslíte, že se můžete pyšnit nízkou inflací? Nebyla snad právě za vaší vlády rekordní v historii ČR? Uvědomujete si, že tím lidé přišly o dost peněz, kterých hlavně vlivem neustálého zdražování všeho mají čím dál méně už tak? Co jste proti té drahotě udělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka (Motoristé): To je zase „aféra”, panebože…

10:21 Macinka (Motoristé): To je zase „aféra”, panebože…

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na informace v médiích o údajných podivnostech kolem au…