Pánik (ČSSD): Bude moci hospic vzniknout díky evropským dotacím?

29. 5. 2015 12:18

Krajské Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče REHOS Nejdek stále zvyšuje úroveň péče o pacienty léčebny. Vedení zařízení nyní ve spolupráci s Karlovarským krajem plánuje vznik hospicového pavilonu.

Pánik (ČSSD): Bude moci hospic vzniknout díky evropským dotacím?
Foto: Archiv
Popisek: Karlovarský zastupitel za ČSSD Jakub Pánik

Na území Karlovarského kraje dosud není žádný „kamenný“ hospic, mobilní hospicová péče funguje v Chebu a v Sokolově. „Právě proto bych chtěl diskutovat o myšlence vzniku pavilonu lůžkové hospicové a paliativní péče, což v našem regionu citelně chybí,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik.  Podle ředitelky REHOS Nejdek Olgy Pokorné sice zařízení v současnosti má 12 lůžek pro paliativní péči o nevyléčitelně nemocné, nicméně ona sama se už delší dobu zabývá záměrem rozšířit kapacitu zařízení výstavbou nového pavilonu určeného pro hospicovou péči. „Máme představu, že by vznikl dvoupatrový objekt pojený s hlavní budovou, otevřený i pro návštěvy příbuzných, kde by se nacházelo okolo dvaceti hospicových lůžek,“ dodala.

Oba zúčastnění se společně dohodli, že vedení zařízení připraví popis projektu a předpokládané náklady na výstavbu pavilonu. „Kraj mezitím zmapuje možnosti financování realizace projektu hospicu s pomocí evropských dotací,“ doplnil Jakub Pánik s tím, že vznik hospicu byl i jedním z témat diskuze hejtmana Martina Havla s prezidentem Milošem Zemanem při jeho dubnové návštěvě regionu. 

Zařízení REHOS Nejdek má 80lůžek, denně přijme či propustí 3 až 4 klienty. O nepřetržitou zdravotní, ošetřovatelskou a rehabilitační péči se stará primář s týmem lékařů zhruba 60 dalších zdravotníků a zaměstnanců. Po rekonstrukci budovy jsou nyní v plném proudu práce na terénních úpravách v okolí budovy, kde budou mít pacienti k dispozici aktivní odpočinkovou zónu s možnosti zacvičit si na venkovních rehabilitačních strojích, posedět na lavičkách, případně relaxovat s rodinou v některém z altánků.  Byť se jedná o příspěvkovou organizaci kraje, zařízení dokáže hospodařit bez provozního příspěvku od zřizovatele.

Z profilu politika

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Puchalský: Hájíme zájmy Přerovanů proti Dětem Země

22:51 Primátor Puchalský: Hájíme zájmy Přerovanů proti Dětem Země

Historický exkurs do začátků plánu na stavbu D1 kolem Přerova. Výčet dopisů, memorand, slibů i „proš…