Paroubek: Dopraví Bakalu do Sněmovny postrkem?

06.08.2018 19:43 | Zprávy
autor: PV

Zdeněk Bakala, zkrachovaný uhlobaron a někdejší majitel OKD, ze kterých se svým společníkem dokázal během svého tamního působení po roce 2004 vydestilovat podle odhadu 100 až 120 miliard Kč, se vzbouřil. Odmítl se zúčastnit výslechu parlamentní vyšetřovací komise, věnované privatizaci a krachu důlní společnosti OKD. Prý proto, že by celá věc byla zneužita politicky v právě probíhajícím soudním procesu.

Paroubek: Dopraví Bakalu do Sněmovny postrkem?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

To, že Bakala najednou ztratil odvahu dostavit se před poslance a jejich komisi, je příznačné. V době, kdy měl pod palcem prakticky celou politickou elitu – s výjimkou komunistů a mé osoby – byl jiný kabrňák. Připomeňme jen, že byl sponzorem ODS, Top 09 a Věcí veřejných před parlamentními volbami v roce 2010. Tehdy věnoval těmto třem politickým stranám pravice v souhrnu (tedy oficiálně) téměř 30 mil. Kč na jejich volební kampaň. A chlubil se v rozhovoru v MFD o rok později, jak je rád, že zabránil tomu, abych se stal českým premiérem. Pravicová vládní koalice byla opravdu především jeho dítětem. Kromě toho jej ale vázaly přátelské a obchodní vztahy s jedním z hlavních lídrů české pravice Schwarzenbergem. On a Schwarzenberg spolu před lety privatizovali za celkem nechutných okolností státní podnik Becherovka a jeho přeprodejem francouzské firmě Pernod Ricard získali zřejmě desítky milionů korun zisku. Chlapci si pěkně omočili zobáčky.

Dodnes Bakala zůstává financiérem Knihovny Václava Havla a zaměstnavatelem zkrachovaných politiků typu M. Žantovského, který tak rád mluví o politickém odkazu V. Havla. A Žantovskému vůbec, ale vůbec nevadí, že Bakalovy peníze, které konzumuje jako výkonný ředitel Knihovny Václava Havla od 1. 9. 2015, nechutně smrdí. Žít se prostě musí...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Riziko terorismu

Z čeho ta studie, dokument, který unikl a o kterém mluvíte vychází, když se v něm tvrdí, že hrozí zvýšené riziko terorismu v Evropě. Proč? Já to nechci zlehčovat, naopak mám strach a tak se ptám, jestli to je nějak relevantně podložené? Kdo dokument vypracoval a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

14:01 Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chystaným novotám ve zdravotnictví.