Paroubek: Energetický regulační úřad si z nás dělá legraci

04.03.2016 4:30 | Zprávy
autor: PV

Když televizní obrazovky vysílají záběry na šéfku Energetického regulačního úřadu (ERÚ), má zřejmě každý divák poněkud zvláštní pocit. Není přeci možné, řečeno s Josefem Švejkem, aby toho měl jeden člověk tolik na svědomí…

Paroubek: Energetický regulační úřad si z nás dělá legraci
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Paní Vitásokvá je zatím nepravomocně odsouzená za zjištěné chyby při posuzování oprávněnosti připojení solárních elektráren a za z toho plynoucí škody, které státu vznikly.

Těžko říci, zda je její obrana věrohodná či nikoli. V každém případě by v zájmu občanů, na jejichž životy má její činnost vliv (a to jsou vlastně všichni čeští občané, protože všichni čeští občané jsou odběrateli elektrické energie) měla odejít ze své funkce.

České soudnictví je ovšem v takovém stavu, že lze těžko rozpoznat, zda se v případě Vitáskové jedná o konstrukci policie a státního zastupitelství ochotně akceptovanou soudcem, či nikoli. Její obhajoba v podstatě říká, že v době, kdy došlo vydání povolení pro solární elektrárny podnikatele Zemka, ještě nebyla v ERÚ. Žaloba ji však viní nikoli z nějakého spiknutí s podnikatelem Zemkem v samém závěru roku 2010, ale z toho, že nevyvodila závěry z vážných zjištění, která učinili kontroloři, s ohledem na legalitu celého zprovoznění Zemkových solárních elektráren. Z toho pak vyplývá mnohamiliardová škoda, protože Vitásková prý věděla, a nečinila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…