Paroubek: Když nejsou argumenty, přicházejí na řadu vejce

19.11.2014 7:23 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

Oslavy 17. listopadu se poněkud zvrhly v demonstrace proti českému prezidentovi. M. Zeman neúnavně provokuje pražskou kavárnu a jeho kroky mají v českých médiích i na českých ulicích velkou odezvu.

Paroubek: Když nejsou argumenty, přicházejí na řadu vejce
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Naposledy pražskou kavárnu rozčílil tímto svým prohlášením: „Prosím vás, každý, kdo někdy chodil na protistátní demonstrace, ví, že ho občas majzli obuškem. A to ještě ti dědci z lidových milicí, když dostali povel ‚obušky k nasazení připravit‘, tak si je dali takhle na prsa a rozběhli se a my jsme jim utekli.“ A dodal: „Přátelé, nebyla to žádná krvavá řež, nebyl to žádný nestandardní masakr, byla to jedna z ‚x‘ demonstrací.“

Demokraté z pražské kavárny, ve varu ze Zemanova pravdivého prohlášení, tedy přišli českému prezidentovi na Národní a na Albertov ukázat červenou kartu. O diskusi jim při tom vůbec nešlo. Prezidentovy názory přece znají, a tak při jeho projevu na Albertově hlasitě hvízdali a metali po něm vejci či jinými předměty. Bohužel nejen vedení dialogu, ale ani házení vajec není jejich silnou disciplínou. Chce se říci: „mířili na lišku, trefili Maryšku,“ a tak vaječný zásah schytal místo prezidenta Zemana německý prezident J. Gauck, kterého předtím tito demokraté ostentativně vzývali. Chybička se vloudila.

Někteří novináři, například A. Mitrofanov v Právu, došli ohledně vajíčkového trapasu tak daleko, že tvrdí, že německého prezidenta Gaucka zasáhla pouze skořápka. Otázkou ovšem je, jak tato skořápka dokázala letět, nebyla-li vyplněna žloutkem a bílkem…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulacím kratomu.