Paroubek (NS-LEV 21): Ekonom neúspěšného uhlobarona Bakaly fabuluje

14. 8. 2014 7:39

Ve článku 32. čísla časopisu Ekonom ze dne 7. srpna jsem se dnes na řecké pláži s jistým zpožděním dozvěděl, že prý vláda pod mým vedením spolu s Topolánkovou vládou může za ztrátu 65 miliard korun, které nebudou dočerpány z evropských fondů na finanční perspektivu let 2007–2013. Podle mého názoru budou ztráty způsobené neschopností čerpat a korupcí vzniklé za doby Nečasovy a Topolánkovy vlády možná na více než dvojnásobku částky, kterou Ekonom zmiňuje.

Paroubek (NS-LEV 21): Ekonom neúspěšného uhlobarona Bakaly fabuluje
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Jiří Paroubek v Brně promluvil ke studentům a hostům vysoké školy BIBs
reklama

Myslím, že každému musí být jasné, že má jediná „vina“ jako premiéra v období let 2005–2006 spočívá v tom, že jsem s britským předsednictvím pro Českou republiku dojednal největší objemy peněz z evropských fondů na jednoho obyvatele ze všech 27 zemí EU. (Do hry bylo již tehdy vzato i Rumunsko a Bulharsko.) Tato jednání s evropským předsednictvím proběhla v prosinci 2005. Na nedostatky čerpání z fondů Evropské unie jsem upozorňoval Topolánkovu i Nečasovu vládu v mnoha svých parlamentních vystoupeních v letech 2007–2013.

Pokoušet se stavět mě na stejnou úroveň s vládou M. Topolánka (a vůbec nezmiňovat Nečasovu vládu) a s „nejvydařenějšími“ loupežnými akcemi Topolánkovy vlády, jako byla například Ryba domácí, může buď velký fantasta, anebo idiot, případně lhář. V každém případě člověk, který chce poškodit mou pověst. Proto se také můj právní zástupce spojí s vedením redakce časopisu Ekonom a požádá o tiskovou opravu a omluvu.

Myslím, že Z. Bakala, soudem již dříve uznaný gauner, by měl své mediální impérium co nejrychleji prodat. Tak, aby pokryl alespoň část astronomických ztrát, které jej čekají v jiných druzích podnikání.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: NS - LEV 21
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09: Plány vlády? Stamiliardové deficity a jednorázová řešení

13:27 TOP 09: Plány vlády? Stamiliardové deficity a jednorázová řešení

Deficit rozpočtu se může vyšplhat až na 500 miliard. Hrozbou jsou stamiliardové deficity i v příštíc…