Paroubek: Promopro Vondra stále řádí

07.11.2015 14:04

Bývalý ministr obrany naprosto zkompromitované Nečasovy vlády, která svou neslavnou misi skončila v roce 2013 ve strašlivých kotrmelcích, ví nejlépe, co by ministři měli dělat. Je opravdu zábavné slyšet od člověka, který se nejvíce proslavil kauzou Promopro, při které státu zmizely z účtů na faktury za fiktivní práce desítky milionů korun, a dále tím, že byl jedním z hlavních kortešů, kteří prosazovali umístění nesmyslné americké radarové základny na českém území (proti údajnému íránskému nebezpečí, soudy o současných ministrech a rady, jak by měli být lepší… Zřejmě, aby se dostali na Vondrovu úroveň.

Paroubek: Promopro Vondra stále řádí
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Američtí přátelé se Vondrovi za jeho neohrožený boj za radar zřejmě odvděčili tím, že k překvapení většiny nebyl v kauze Promopro stíhán a komickým rozhodnutím soudce byli osvobozeni i jeho spolupracovníci z Úřadu vlády. Odsouzeni byli pouze ti, kteří celý kšeft provedli po technické stránce… Bude zajímavé se od nich dozvědět, komu a kam vlastně ukradené peníze přišly.

Nyní Promopro Vondra mluví o ministru zahraničí Zaorálkovi jako o nejhorším ministru zahraničí všech dob. Zato K. Schwarzenberg, který spolu s vládami premiérů Topolánka a Nečase přivedl ČR do izolace v EU, do opovržení v rozvojovém světě a do kontroverze s východními mocnostmi jako je Rusko a Čína, to byl, pane, pašák.

Chápu česká média, která do značné míry podléhají americkým vlivům, že si chráněnce Američanů Vondru tak často zvou, ať už k rozhovoru v novinách či do veřejnoprávní televize, aby v ČR americké zájmy nemusel otevřeně hájit jenom americký velvyslanec….

Vondra by v normální zemi s fungující soudní soustavou už dnes nejspíše musel pobíhat po vězeňském dvorku a mohl by tak médiím dodávat maximálně kapitoly svých memoárů z vězeňského prostředí. Nejspíš by to bylo pro čtenáře i diváky zajímavější než Vondrovy současné úvahy o bezpečnosti v ČR…

Mám k ministru Zaorálkovi mnoho výhrad, ale že by byl slabší ministr nežli duo Vondra a Schwarzenberg, to si opravdu nemyslím. A těžko si to může myslet kdokoli soudný, kdo se alespoň trošku zajímá o oblast zahraničních vztahů…    

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček (ČSSD): Pokud změna, tak pořádná

22:34 Hamáček (ČSSD): Pokud změna, tak pořádná

Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti ČSSD