Paroubek: Tragická smrt českých vojáků

10. 8. 2018 4:33

Jak se zdá, tři čeští vojáci padli při plnění svých povinností v Afghánistánu do léčky teroristů a zahynuli.

Paroubek: Tragická smrt českých vojáků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Zprávy, které přicházejí, jsou kusé a neumožňují si zatím utvořit definitivní názor, jak k tragické události přesně došlo. Prezident s premiérem se ovšem předhánějí v tom, jak heroizovat celou záležitost a jak smýt nepříjemnou pachuť ze zbytečné smrti našich vojáků.
Operace v Afghánistánu na počátku a pak ještě několik let poté zbytečná nebyla. Ale pokud bychom měli formulovat přesně, jaké jsou její cíle dnes, čeho Západ svou intervencí dosáhl, co se naopak nepovedlo a kolik to stálo, podtrhlo by to jenom moji úvahu o zbytečnosti české vojenské účasti v Afghánistánu v posledních letech.

Českých vojáků zahynulo v průběhu operace v Afghánistánu celkem šestnáct. Není to mnoho, ale není to málo. Každý z těchto vojáků má rodinu, řada z nich má děti, které nebudou mít oporu ve svém tátovi vlastně až do své dospělosti. Vojákům byly poskytnuty vysoké vojenské pocty. Ale nemohu se zbavit dojmu, že by tito tři chlapci raději žili. Nemohu pochopit ani ty české politiky, kteří blábolí v této situaci o tom, že žádná z účastí armády ČR v zahraničí není zbytečná. Já osobně považuji za zbytečnou nejen akci v Afghánistánu, ale také např. v Mali, kde naši vojáci vytahují horké kaštany z ohně za naše mnohem mocnější a hlavně bohatší spojence z NATO, kteří zavařili před lety situaci v Libyi, což ve svých důsledcích znamenalo přesun islamistických teroristů do Mali a destabilizaci této země.

Ovšem odporné je, když tuto děsivou lidskou tragédii, kterou zbytečná smrt tří českých vojáků nesporně je, u nás někdo oslavuje vylepováním samolepek. Předpokládám, že česká policie bude v tomto případě konat, jak konat má.

Vyšlo na Vasevec.cz, publikováno se souhlasem vydavatele.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Mezinárodní den aspergerova syndromu i v České republice

22:31 Novák (ANO): Mezinárodní den aspergerova syndromu i v České republice

K osvětě tématu problematiky života lidí s poruchou autistického spektra (PAS) slouží také Mezinárod…