Paroubek: Váháním se nic nezachrání

23.03.2016 16:15 | Zprávy
autor: PV

Ve válce Říma proti Hannibalovi, který se se svou armádou dostal z kartaginské Hispanie až do Itálie a sváděl v prvé fázi války mezi Římem a Kartágem s římskými legiemi vítězné bitvy, museli Římané zásadně změnit strategii. Do čela římského státu se postavil jako diktátor Fabius Maximus Cunctator neboli Fabius Maximus Váhavec, o němž se traduje, že váháním zastavil Hannibalovu armádu a zachránil stát.

Paroubek: Váháním se nic nezachrání
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

B. Sobotka, a zejména ČSSD, jsou nyní v delikátní pozici. V průzkumech nejpřesnější agentury pro výzkum veřejného mínění TNS Aisa v současnosti vykazují 17 % volebních preferencí. Zhruba o 10 % méně nežli Babišovo hnutí ANO.

Kde se vzala tu se vzala, objevila se aféra kolem financování tzv. Čapího hnízda, tedy ubytovacího a restauračního zařízení, které Babišovi, resp. Agrofertu patří i nepatří. Tedy podle toho, jak se to zrovna A. Babišovi hodí. A. Babiš se dostal pod těžkou palbu části médií, když na jeho obranu pochopitelně vystupuje největší mediální dům v zemi, Mafra, a prakticky mlčí veřejnoprávní média.

Pro jiného politika nežli je A. Babiš se svými prakticky neomezenými finančními možnostmi a mimořádnými možnostmi mediálními, by v politice takováto kauza znamenala konečnou. Už dnes vidíme, jak sociální demokraté, kteří v ruce drží klíč k řešení situace. ladí ústupovou variantu. Ta bude spočívat v tom, že ve středu proběhne mimořádná schůze sněmovny, na které se A. Babiš pokusí o vysvětlení celé věci, a bude se snažit celou věc rozmělnit s tím, že vyšetřování ze strany české policie a ze strany evropského OLAFu ještě probíhá. A že je potřeba vyčkat na jeho výsledky. ...

Už dopředu si lze představit situaci, že česká policie celou věc zamete pod koberec, a naopak OLAF, zcela nezávislá evropské instituce, shledá závažné závady v postupu financování. Těch útoků co najednou přibude na EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.