Paroubek: Vládní vyhazování peněz z vojenské helikoptéry

30.07.2016 22:00

Vicepremiér Babiš tu a tam dobrácky vystupuje jako velký přítel lidu a zvyšuje platy tu učitelům, tu jiným státním zaměstnancům, a před tím ještě lékařům a zdravotnickému personálu. Činí tak marketingově velmi dravě, takže ti ministři, kteří zvyšování navrhují, díky své bezvýraznosti vlastně jakoby ani neexistovali. Veřejnost vnímá jen velikého pašáka Babiše...

Paroubek: Vládní vyhazování peněz z vojenské helikoptéry
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Těch fórů kolem zvyšování mezd by ale bývalo nemuselo být tolik, kdyby nám Babiš už poněkud dříve prozradil, že meziroční nárůst výdajů v resortu obrany bude 10 %. Tedy čísla rozpočtu ministerstva obrany budou oproti rozpočtu roku 2016 (který nebude dočerpán) v roce 2017 dokonce o 10 % vyšší. Tedy o více než pět miliard korun vyšší a fakticky, s ohledem na nedočerpání letošního rozpočtu, to bude možná 6 – 7 miliard korun anebo ještě více meziročního navýšení.

Je to trapné s ohledem na mzdy státních zaměstnanců a také k výši důchodů důchodců, a hlavně zbytečné. Vláda, v jejímž čele je ČSSD, podlehla tlaku největšího spojence v NATO, USA, a tedy zbrojařských firem, a nesmyslně navýšila rozpočet na vojenské výdaje o obrovskou sumu.

Jediné, co hrozí, je pseudohrozba Ruska, kterou však bagatelizuje i sám prezidentský kandidát za Republikánskou stranu D. Trump. Čínské nebezpečí zde vlastně žádné není. To nedokáží vyfantazírovat ani marketingoví odborníci, kteří pracují ve prospěch zbrojařů. Jediné reálné nebezpečí, které ve světě dnes opravdu existuje, je mezinárodní terorismus. A ten zřejmě potřebuje subtilnější a sofistikovanější obranné prostředky nežli ty, které budou z navýšení rozpočtových peněz poskytovány.

Tedy, jinak řečeno, nepotřebujeme s nadsázkou řečeno ani nové ponorky na Vltavě, ani nové obrněné transportéry, ani nové helikoptéry proti bojovníkům Islámského státu (IS), kteří v Sýrii i Iráku ztrácejí jednu pozici za druhou a soustřeďují se jen na teroristické útoky v Evropě a možná do budoucna v globálním měřítku.

Řada teroristických útoků přitom je připravena spíše slabými mozky, které jsou ve své fantazii součástí IS a IS z propagandistických důvodů to dodatečně a s radostí „pokryje“ svými souhlasnými vyjádřeními.

Zajímalo by mě, kolik prostředků a jaké budou na ministerstvu obrany použity právě na boj s mezinárodním terorismem, tak aby se čeští občané v budoucnu cítili alespoň tak bezpečně, jako se cítí v tomto okamžiku a abychom nezažívali trpké chvíle jako občané Německa, či dokonce Francie. Na hrozbu mezinárodního terorismu však navýšení vojenského rozpočtu žádné odpovědi nedává…

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura: Lži jsou sice kruté, ale jen pro lháře

4:33 Okamura: Lži jsou sice kruté, ale jen pro lháře

Komentář na facebookovém profilu k vystoupení prezidenta Miloše Zeman v ruské televizi