Paroubek: Výbojná ministryně za hnutí ANO

04.03.2015 21:23

Existující napětí v koalici včera trochu ještě přivila ministryně za ANO Karla Šlechtová sérií vzkazů na sociální síti sociální demokracii pro špatné fungování.

Paroubek: Výbojná ministryně za hnutí ANO
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Koaličního partnera si vzala na paškál také pro špatné čerpání evropských peněz v letech 2007 až 2013.

Paní Šlechtová je ministryní, která zatím ještě nic nepředvedla, tedy kromě občasných, víceméně přihlouplých, výšplechtů na sociálních sítích i jinde. Její vyjádření lze zobecnit, že všichni jsou hloupí a ona jediná je moudrá.

Pracovní výsledky jí řízeného ministerstva tomu ale nenasvědčují. Po tragickém čerpání z evropských fondů v letech Topolánkovy a Nečasovy vlády (2007 – 2013) toho mnoho asi již nemůže dělat, nežli sčítat vzniklé ztráty. Vydává však k tomu tématu poněkud zmatené tiskové zprávy, ze kterých je nicméně jasné, že došlo na má více než tři roky stará slova, že se ve finanční perspektivě let 2007 – 2013 nepodaří vyčerpat 100 až 150 miliard korun.

Paní ministryně však nedokázala zatím nastavit ani systém čerpání peněz z evropských fondů na nové finanční období let 2014 – 2020. Šlechtová jako šéfka rezortu MMR vůbec nerozumí problematice cestovního ruchu a tak se zbavila jediného odborníka, kterého na ministerstvu v této oblasti měla, bývalého šéfa CzechTourismu Vondrušky, který tuto funkci vykonával zdárně 10 let.

K. Šlechtová má ve své kompetenci, kterou tak zuřivě brání, a na kterou jí přitom nikdo nesahá, také bytovou politiku. Je to jedna z priorit vlády B. Sobotky. MMR zatím nezpracovalo ani čárku na programech pro výstavbu komunálních, sociálních a dalších bytů pro příjmově slabší a střední vrstvy obyvatelstva. Ministryně Šlechtová je zkrátka další personální Babišův omyl. Čím dřív si to „Velký šéf“ přizná, tím lépe bude pro něj i pro vládu.

Její silná slova na adresu koaličního partnera celou věc nezmění. Jsou v kontextu s jejími chabými pracovními výsledky spíše pro legraci. Paní ministryně by si zkrátka měla najít jiný job, než který dnes vykonává a kde neudělá tolik škody.

Jiří Paroubek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jiří Paroubek - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Autenticita Jaroslava Kubery byla hodna obdivu

22:33 Pekarová Adamová (TOP 09): Autenticita Jaroslava Kubery byla hodna obdivu

Komentář na facebookovém profilu k úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery