Pekarová Adamová (TOP 09): Chceme zvýšit rodičovský příspěvek už od poloviny roku 2019

09.11.2018 16:47 | Zprávy

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová navrhuje, aby se rodičovský příspěvek zvýšil na 300 tisíc korun, a to už od poloviny příštího roku. Odklad na rok 2020, který navrhuje vláda, je podle ní zbytečný.

Pekarová Adamová (TOP 09): Chceme zvýšit rodičovský příspěvek už od poloviny roku 2019
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

 

„Navrhuji, aby se rodičovský příspěvek zvýšil ze současných 220 tisíc korun na 300 tisíc korun už v prvním pololetí příštího roku, tedy za necelých osm měsíců. Ministerstvo navýšení sice plánuje, ale dle mého názoru neexistuje žádný skutečný důvod, proč by k němu mělo dojít až v lednu 2020,“ říká Markéta Pekarová Adamová.

Pozměňovací návrh k zákonu o státním rozpočtu předložila na jednání sociálního výboru ve čtvrtek, při projednávání rozpočtu se jím budou zabývat všichni poslanci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Není nad to se zaprodat

4:31 Dostál (Stačilo!): Není nad to se zaprodat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k čtvrtečnímu hlasování o odvolání Ursuly von der Ley…