Pekarová Adamová (TOP 09): Zrychlíme stavební řízení

24.10.2021 7:37 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke změnám stavebního zákona.

Pekarová Adamová (TOP 09): Zrychlíme stavební řízení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Naším cílem je, aby stavebník přinesl svůj záměr na jedno místo a o víc už se nestaral. Stavební úřad ostatní razítka „vyběhá“ za něj a bude mít konkrétní lhůty, do kdy musí rozhodnout. Pokud se tak nestane, bude to stejné, jako kdyby souhlasil.

Současná vláda se vydala cestou centralizace a navyšování byrokracie, což celý stavební proces jen prodlužuje. Od podání stavebního záměru k finálnímu schválení to teď průměrně trvá přes pět let!

Stavební zákon tak, jak ho hodláme změnit, naopak celý proces urychlí. Zachováme současnou strukturu stavebních úřadů, kterou jen doplníme tam, kde to je potřeba.

Stát tu je od toho, aby lidem sloužil, ne naopak. A to hodláme naplnit do posledního puntíku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

4:31 Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

Socialismus, třídní boj, centrální plánování. Tato a další slova rádi používají různí „experti“, kdy…