Peksa (Piráti): Znepokojuje nás především střet zájmů premiéra Babiše

27. 2. 2020 22:08

Komentář na facebookovém profilu k příjezdu skupiny europoslanců z Výboru pro rozpočtovou kontrolu EP

Peksa (Piráti): Znepokojuje nás především střet zájmů premiéra Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa
reklama

Jak Česká republika nakládá s evropskými penězi? To do Česka přijede zjišťovat skupina europoslanců z Výboru pro rozpočtovou kontrolu EP včetně Mikuláš Peksa. Plánovanou schůzku se zástupci komise už zrušil premiér Babiš i ministr Toman.

„Znepokojuje nás především situace ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Už minulý týden jsme ve Výboru EP pro rozpočtovou kontrolu vyzvali k silnějším opatřením na ochranu evropských peněz, která by snížila riziko dotačních podvodů a zamezila nespravedlivému rozdělování evropských zdrojů.

Delegace vedená předsedkyní výboru Monikou Hohlmeierovou dorazí do Prahy dnes večer, pracovní jednání nás čekají ve čtvrtek a v pátek. Součástí jsou představitelé frakcí evropských lidovců, socialistů a Zelených/Evropská svobodná aliance. Nepřipojil se nikdo z frakce Obnova Evropy, do které se v Evropském parlamentu řadí i ANO.

Měli jsme se setkat také přímo s Babišem a ministrem zemědělství Tomanem. Oba dva nakonec schůzku zrušili. Naplánováno máme setkání se zástupci ministerstev financí, zemědělství a pro místní rozvoj nebo s předsedou Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslavem Kalou. Kromě toho budeme mluvit i s představiteli dočasné senátní komise zřízené kvůli auditním zprávám Evropské komise, které prověřovaly údajný Babišův střet zájmů. Zároveň se sejdeme s neziskovými organizacemi či s investigativními novináři,“ říká o důvodech cesty náš europoslanec Mikuláš Peksa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Procházka (ANO): Nebudeme přistupovat k sankcím za nedodržení termínu

22:08 Procházka (ANO): Nebudeme přistupovat k sankcím za nedodržení termínu

S jarem přichází doba úklidů a výhrabů zelených ploch a keřových skupin.