Pernica (KSČM): Diskuze v současné době zachycují různá témata

27.11.2020 5:35 | Zprávy
autor: PV

Ať už se jedná o zrušení superhrubé mzdy, pomalé rozvolňování protiepidemiologických opatření nebo problémy, které zasahují jednotlivé občany a rodiny.

Pernica (KSČM): Diskuze v současné době zachycují různá témata
Foto: KSČM
Popisek: Emil Pernica

Když si uvědomíme, že čas, který nás s pandemií Covidu omezil, je zasahující do života každého z nás, není tato bilance vůbec příjemné.

Maminky řeší, kde koupit zimní bundu či boty pro děti, lidé se bojí ztráty zaměstnání a senioři podléhají stavu osamocení. Jak vše bude dál, lze jen stěží odhadnout. Proto jsou nevídané aktivity některých umělců, kteří vyčítají vládě, že je příliš omezila, zakázala výjezdy do zahraničí a hledají, kdejakou možnost, jak se postavit proti současnému vedení státu. Poslední píseň spojená s klipem pod názvem Vzít pušku na Babiše je ukázkou lidské malosti i trapnosti. V obsahu tohoto „díla“ neopomněl autor vzpomenout prezidenta Miloše Zemana a místopředsedu Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa.

Když se hlouběji zamyslíme nad podstatou celé této aktivity, může se stát i návodem, jak by se mělo s politiky jednat. Myslím, že nikdo nechceme, aby se nesouhlas s různými rozhodnutími řešil pomocí zbraní, i když se jedná pravděpodobně o rádoby „uměleckou nadsázku“, jde o čin, který nelze vnímat jinak než ho razantně odsoudit. Pokud nemají někteří detailní představu o covidové pandemii, měli a mají desítky možností, jak pomoci v nemocnicích, dětských domovech, ústavech sociální péče, domovech seniorů nebo i jednotlivým rodinám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.