Petr Mach ze Svobodných diskutoval s lidmi v Trutnově a Náchodě

11.09.2016 20:19 | Zprávy

V uplynulé, týdnu navštívil europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach Královéhradecký kraj. Nejprve diskutoval s Klubem seniorů v Trutnově o brexitu, nedávné návštěvě německé kancléřky Merkelové v ČR a dalších aktuálních tématech. Debatu opět organizoval úžasně „akční“ pan Šafařík, který letos slaví neuvěřitelné 90. narozeniny.

Petr Mach ze Svobodných diskutoval s lidmi v Trutnově a Náchodě
Foto: Daniela Černá
Popisek: Petr Mach

„Britům fandím, at se jim daří. Žádná katastrofa, kterou strašili zastánci setrvání v EU, nenastala, britské ekonomice se daří stejně, ne-li dokonce ještě lépe. Cením si toho, že si v Británii váží voličů a respektují jejich vůli,“ prohlásil Petr Mach mimo jiné k brexitu.

Velmi živě se diskutovalo o Evropské unii. K tomu Petr Mach mj. řekl: „Chci EU založenou na dobrovolné spolupráci. Nechci unii, která natvrdo rozhoduje a prosazuje věci silou. Když někdo ve své zemi chce migranty, tak ať si je pozve a postará se o ně, ale ne že k tomu pak nutí ostatní.“

Vysvětlil také, jak hlasuje v Evropském parlamentu: „Hlasuji pro návrhy, které vrací pravomoci členským státům a pro návrhy, které rozšiřují svobodu lidí rozhodovat se. Naopak hlasuji proti návrhům, které rozšiřují moc Bruselu na úkor členských států a proti návrhům, které omezují svobodu lidí. Zdržuji se obvykle u návrhů, které nemají na mé voliče dopad.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Andrej Babiš ve střetu zájmů není

22:06 Koudelka (Trikolora): Andrej Babiš ve střetu zájmů není

Střet zájmů upravuje zákon č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů. Podívejme se, zda dopadá na Andreje Babi…