Pilc (Svobodní): Energetická, vepřová a zeleninová bezpečnost

06.03.2016 8:26 | Zprávy
autor: PV

Známým evergreenem je energetická bezpečnost. Za strašlivé peníze se i ve jménu energetické bezpečnosti o nějaké to procento zvýšila produkce části paliv a jiných energií z domácích zdrojů.

Pilc (Svobodní): Energetická, vepřová a zeleninová bezpečnost
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Nevyplácí se to, proto je to dotované z peněz daňových poplatníků a spotřebitelů. Spotřebitelům se tak zdražuje energie a nemůže být tak levná, jak by mohla být při tržním poklesu ceny. Nemůžete prosperovat, když děláte něco, co se nevyplácí. Ropu a plyn je však potřeba dovážet stejně tak jako předtím.

Není celá ta energetická bezpečnost (a samozřejmě také boj proti globálnímu oteplování) jenom záminka pro okradení lidí? Pokud jsme závislí na dovozu energie ze zahraničí, může prý vývozce energie zavřít kohoutky.. a odebírat energie můžeme nezávisle z východu nebo ze západu. Pokud jsme závislí na dovozu energie ze zahraničí, vývozce energie prý může libovolně cenu zvyšovat.. a ceny energie padají. Z druhé strany si vývozce energií představuje energetickou bezpečnost tak, že i nadále budeme plynule jeho energie nakupovat.

V jisté době byla populárním tématem vepřová bezpečnost. Musíme prý dotovat produkci v živočišné výrobě, abychom udrželi vepřovou soběstačnost. Protože prý pokud bude česká produkce vepřového omezena, budeme závislí na dovozu vepřového ze zahraničí. Až prý bude česká produkce vepřového omezena, zahraniční výrobci nám budou moci diktovat zvýšenou cenu. Už nějakou dobu Česko není vepřově soběstačné, protože čeští producenti (z různých důvodů, často kvůli státním regulacím a daňovému zatížení) nedokázali konkurovat levnějším dovozům.. a zahraniční výrobci nás stále zaplavují příliš levným masem. Český spotřebitel trpí!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…