Piráti: Jak vypadal náš týden v Poslanecké sněmovně

14.07.2019 18:27

Komentář na facebookovém profilu k průběhu 33. schůze Poslanecké sněmovny

Piráti: Jak vypadal náš týden v Poslanecké sněmovně
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Nechceme, aby se na firmu pana premiéra skládali čeští občané. Proto jsme opět vyzvali české úřady, aby přestaly vyplácet dotace koncernu Agrofert. Učinil tak zatím pouze jediný úřad. Ostatní pokračují v proplácení dotací i s vědomím, že jim platby Evropa neuhradí. Zaslali jsme proto 8 dopisů, v nichž požadujeme, aby úřady postupovaly dle zákona, a zastavily proplácení dotací pro Agrofert. Obrátili jsme se také na Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Státní fond životního prostředí či Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Státní peníze bychom měli podle nás využívat efektivněji, než aby padly na sponzorování firem pana premiéra. Například jako investice do vzdělávání, sociálních služeb nebo pro boj se suchem. (více ZDE)

A dvojitý úspěch se tento týden povedl Olga Richterova. Nejenom, že se podařilo posunout do dalšího čtení návrh na zvýšení rodičovského příspěvku, což velice vítáme. Zároveň Olga předložila také návrhy na valorizaci rodičovského příspěvku, úpravu limitů, které dnes motivují ke zvýšení doby strávené na rodičovské, a návrh směřující k odstranění nespravedlností ve vyplácení příspěvku týkající se těch rodičů malých dětí, kteří se už vrátili do práce. (více ZDE)

Podařilo se jí ale také protlačit Sněmovnou pozměňovací návrh, díky kterému pracující zdravotně postižení nepřijdou o příspěvek na vozidlo! Pro jedince se zdravotním postižením, kteří jsou aktivní na trhu práce, je totiž současné snížení příspěvku na vozidlo nespravedlivé a demotivační. Čím více je osoba se zdravotním postižením a její blízcí pracovně aktivní, tím nižší příspěvek na automobil podle dnešního znění zákona žadatel dostává. Bez automobilu se však lidé s nárokem na tento příspěvek obvykle při výkonu zaměstnání neobejdou. (více ZDE)

Oddlužení dětí bude i díky Pirátům lehčí! Sněmovnou se totiž podařilo společně prosadit novelu, která pomůže rychleji oddlužit oběti závratných sum, které nabobtnaly z původně stokorunových pohledávek neřešených zákonnými zástupci dětí. Přijetí novely je jasným krokem ve snaze o snižování počtu lidí v dluhových pastech. Skvělá práce Lukáš Kolis Kolářík. (více ZDE)

Nikoho nenecháváme stranou a při snaze o zvyšování životní úrovně myslíme na občany všech věkových kategorií. Proto jsme ve Sněmovně podpořili návrh na zvýšení důchodů. Senioři tak nově nedostanou přidáno valorizovaných 720 korun, ale podle nového návrhu 900 korun. (více ZDE)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Zvolení von der Leyenové do čela EK je pro ČR děsivá zpráva

10:02 Skopeček (ODS): Zvolení von der Leyenové do čela EK je pro ČR děsivá zpráva

Komentář na facebookovém profilu ke zvolení von der Leyenové na post předsedkyně Evropské komise