Piráti: Síťová neutralita v ohrožení

25.05.2014 6:42

Když jsme formulovali své předchozí prohlášení o dění kolem síťové neutrality, Evropským parlamentem právě prvním čtením úspěšně prošel návrh na začlenění tohoto principu do legislativy EU. To představovalo určitou nadějnou vyhlídku pro budoucnost prosazování svobodnějšího a rovnějšího přístupu k Internetu.

Piráti: Síťová neutralita v ohrožení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto
reklama

V současné době však má princip síťové neutrality nejistou budoucnost především ve Spojených státech amerických. Federální komunikační komise (FCC) představila nová pravidla, která by měla mimo jiné spočívat ve vytvoření zóny rychlejšího internetu pro ty služby, které jsou ochotny si připlatit.

Taková možnost pak bude nepochybně vést k ještě větší favorizaci monopolních služeb a útlaku alternativ, start-upů a projektů neziskového sektoru i jednotlivců.

„Současný web připomíná velký obchodní dům, a uživatelé jsou zboží. V takovém prostředí jsou i mírné ústupky, přenášející závaží pomyslných vah ze strany u jednotlivců a malých skupin na stranu velkých společností, špatným precedensem pro celou budoucnost rovnováhy v kyberprostoru,“ říká garant programového bodu Internet, Jana Jiříková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Česká pirátská strana

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno

22:33 Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno

Komentář na facebookovém profilu k dopravní situaci na Praze 6.