Piráti chtějí zabránit razantnímu zvýšení platů politiků

22.08.2018 12:07 | Zprávy
autor: PV

Navýšení důchodů a záměr Pirátů zařadit bod, který zabrání skokovému navýšení platu politiků o 20 %, byly hlavními tématy tiskové konference před začátkem mimořádné 18. schůze Sněmovny. O postojích Pirátů informoval předseda strany Ivan Bartoš a poslanec Mikuláš Ferjenčík.

Piráti chtějí zabránit razantnímu zvýšení platů politiků
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Návrh, který měl zabránit razantnímu zvýšení platů politiků, byl neustále odkládán. Pokud však materiál neprojde do konce roku, zvednou se od 1. ledna automaticky platy o 20 %, což je přibližně dvojnásobek oproti růstu platů v zemi. Prosazujeme, aby se stát choval jako dobrý hospodář a chceme začít u sebe. Člověk by si měl svou odměnu zasloužit, a tak by i skokové navýšení platu politiků by mělo být v souladu s tím, že odvádějí dobrou práci. Nejen podle docházky, ale soudě i podle kvality návrhů zákonů, si to nemyslím. Od premiéra Babiše ráno zaznělo, že zařazení bodu podpoří. Doufám, že nešlo jen o vzkaz do médií. Před prázdninami to byli totiž i poslanci ANO, kteří hlasovali o předčasném ukončení předprázdninové schůze a tento bod tedy zablokovali,“ uvedl v úvodu konference předseda strany Ivan Bartoš.

Bartoš okomentoval i aktuální personální změny v protikorupční radě vlády: „Je to takové to vlk se nažral a koza zůstala celá. Andrej Babiš si ponechal vedení, ale činností pověřil ministra spravedlnosti Jana Kněžínka. Bude tedy rozhodovat předseda vlády, ale faktickou práci bude dělat pan Kněžínek. Je to velmi záludné a bylo to vidět v předchozí koaliční vládě, kdy si Andrej Babiš přisvojil úspěchy svým PR, ale neúspěchy hodil na koaliční partnery nebo i vlastní ministry, pokud se mu nehodili.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Nejvážnější exces Ústavního soudu v historii

7:04 Rajchl (PRO): Nejvážnější exces Ústavního soudu v historii

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.