Piráti představili plán na rozšíření pravomocí NKÚ

22.01.2020 9:15 | Zprávy
autor: PV

Rozšíření pravomocí NKÚ, změny v zákonu o digitální dani nebo ukončení nominací do mediálních rad uvedli Piráti jako hlavní témata před zahájením 40. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Piráti představili plán na rozšíření pravomocí NKÚ
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Tiskové konference Pirátů se kromě předsedy Ivana Bartoše zúčastnila první místopředsedkyně Olga Richterová a poslanci Lukáš Černohorský, Ondřej Polanský a Tomáš Martínek.

Poslanec Černohorský v úvodu zmínil téma rozšíření pravomocí NKÚ, jednoho z programových bodů Pirátů: „Návrh Pirátů na rozšíření pravomocí NKÚ jde dnes do druhého čtení. Bude se vztahovat plně na některé samosprávné celky jako jsou kraje nebo Hlavní město Praha, ale také na vysoké školy a veřejnoprávní média jako ČT nebo ČRo. Pokud stát přenáší na samosprávy nové povinnosti, je v našem zájmu zkontrolovat, zda jsou schopné tyto činnosti svými náklady pokrýt, a případně jim tyto náklady dostatečně kompenzovat.”

O problematickém tendru Ministerstva dopravy informoval poslanec Polanský: „Situaci ohledně e-shopu na dálniční známky analyzujeme dlouhodobě s kolegou Ondřejem Profantem. Tendr vykazuje zásadní chyby, které napovídají, že nešlo o pouhou nekompetenci. Pravděpodobně došlo na poslední chvíli k modifikování architektury systému, která byla připravena k otevřenému řízení. Se situací souvisí odchod pana ministra Kremlíka, jehož práci považujeme za manažerské selhání. Druhou věcí je plánované slučování ministerstev. Takto zásadní změna ve struktuře vlády by měla proběhnout po odborné analýze, nikoliv na základě aktuálních potřeb.”

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.