Piráti vyhladoví nepoctivé směnárny

03.08.2018 14:31 | Zprávy
autor: PV

Piráti nechtějí čekat na to, až Parlament konečně schválí novelu zákona o směnárenské činnosti. Proti směnárnám, které klamou turisty a dělají Praze špatné jméno, se rozhodli bojovat v ulicích. Pirátský kandidát na primátora Zdeněk Hřib bude přímo na místě varovat zákazníky před špatnými kurzy.

Piráti vyhladoví nepoctivé směnárny
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Piráti dlouhodobě požadují změnu zákona, která by znemožnila či alespoň tvrdě trestala klamavé praktiky směnáren. Nepoctivé směnárny, kterých je po Praze několik převážně v turisticky atraktivních lokalitách, dělají městu špatné jméno před zahraničními návštěvníky. Návrh novely zákona předložil současný poslanec Jakub Michálek už minulý rok v pražském zastupitelstvu, nyní je ve Sněmovně novela zákona z pera České národní banky.

Poslanci z ANO, ODS, ČSSD, TOP 09 a STAN si ale odhlasovali předčasné prázdniny a novela se tak stihne projednat až po skončení hlavní turistické sezóny. Pražský kandidát na primátora Zdeněk Hřib se proto rozhodl, že se do boje proti nepoctivým směnárnám vydají Piráti sami. „Jde mi o to, aby Praha měla v zahraničí dobrou pověst - ta totiž přiláká turisty i investory. Nerad bych, aby se mezi zahraničními návštěvníky našeho hlavního města tradovalo, že se je v Česku všude pokusí okrást,” vysvětluje Zdeněk Hřib, který se nedávno nechal Jankem Rubešem provést po centru Prahy, aby měl přehled o největších pastech na turisty. „Inspiroval jsem se novinářem Jankem Rubešem, který stál několik hodin před nepoctivými směnárnami a upozorňoval turisty na špatné kurzy. On je jen jeden. Protože nás je víc, před směnárnami vydržíme tak dlouho, dokud kurzy nezlepší nebo nezavřou,“ dodává Hřib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.