Karel Březina, předseda klubu ČSSD v pražském zastupitelstvu, neuspěl s dovoláním Nejvyššímu soudu, takže i nadále zůstává pravomocně odsouzeným podvodníkem. Piráti trvají na výzvě Karlu Březinovi k rezignaci ze všech funkcí a jeho odchodu z pražského zastupitelstva.
Foto:
Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo
Karel Březina své neúspěšné dovolání komentoval pro Lidové noviny slovy: "Nikdo po mně v tuto chvíli odchod nepožaduje a ani já sám to nemám v plánu."
"Bohužel musím konstatovat, že Karel Březina je nejen podvodník, ale i lhář," říká Adam Zábranský, zastupitel Pirátů. "Piráti Březinu vyzvali k odchodu již 3.8. 2015 (https://praha.pirati.cz/karel-brezina.html ) v souvislosti se zveřejněním odposlechů soudce Havlína, podle kterých Březina machinoval se změnou územního plánu a tuto výzvu jsme od té doby několikrát zopakovali, naposledy 19. 1. 2016 (https://praha.pirati.cz/jednat-chtel-brezina.html)," uzavírá Zábranský.
Zastupitelský klub Pirátů vyzývá:
1) Radu hl. m. Prahy, aby Březinu odvolala z funkce předsedy komise pro udělování grantů v oblasti sportu a tělovýchovy, která každoročně rozděluje přibližně půl miliardy korun,
Vy jste v průzkumech dvouciferného výsledku nedosáhli vůbec a po posledních volbách jste vyprázdnili i lavice ve sněmovně. Jak vidíte budoucnost komunistů?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.