Piráti žádají aktivnější roli Evropy ve vyjednávání v Sýrii

13.03.2018 17:27 | Zprávy

Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Evropská služba pro vnější činnost by měly vyvinout maximální úsilí, aby došlo k zastavení palby v Sýrii a všechny zúčastněné strany zasedly k jednacímu stolu.

Piráti žádají aktivnější roli Evropy ve vyjednávání v Sýrii
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Piráti odsuzují bezohledné bombardování nevinných civilistů v oblasti východní Ghúty na předměstí Damašku ze strany syrských a ruských jednotek, jemuž padlo za oběť již nejméně tisíc lidí, z toho nejméně dvě stě dětí. Při ofenzivě, která pokračuje již čtvrtým týdnem, jsou používány zakázané tříštivé střely a zřejmě i chemické zbraně, jsou bombardovány nemocnice, pekárny a zdroje pitné vody. Konvoje s humanitární pomocí jsou zadržovány a jejich obsah konfiskován.

Místopředseda Pirátů a místopředseda Výboru pro evropské záležitosti Mikuláš Peksa k tomu říká: „Asadův režim se u moci drží díky podpoře Ruska, Íránu a Hizballáhu, jehož ozbrojené složky považuje Evropská unie za teroristickou organizaci. Jak české Ministerstvo zahraničních věcí, tak Evropská služba pro vnější činnost by měly vyvinout maximální úsilí, aby došlo k zastavení palby a všechny zúčastněné strany zasedly k jednacímu stolu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Nebylo by užitečnější ministerstvo pro digitalizaci?

Spíš než pro sport? Proč se ptám vás, podle mě by to bylo něco pro vás. Škoda, že zřejmě nebudete ministr. Podle mě byste byl dobrý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová: Zmrazení platů politiků od Nového roku? Stihneme to

12:07 Mračková Vildumetzová: Zmrazení platů politiků od Nového roku? Stihneme to

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zmrazení platů politiků?