Plíšek (TOP 09): Ministr Pelikán si musí plnit své povinnosti

12.11.2015 11:00

Po osmi měsících se ministr spravedlnosti dnes účastní jednání ústavně právního výboru. Jeho mimořádnou schůzi prosadil poslanec TOP 09 Martin Plíšek právě kvůli tomu, aby zákonodárci vůbec mohli s ministrem debatovat a zeptat se ho také na to, jak pokračují přípravy jednotlivých zákonů. Robert Pelikán (ANO) totiž jednání výboru a komunikaci s poslanci až dosud ignoroval.

Plíšek (TOP 09):  Ministr Pelikán si musí plnit své povinnosti
Foto: top09.cz
Popisek: Martin Plíšek, poslanec Parlamentu ČR

„Pan ministr se za dobu osmi měsíců, kdy vykonává funkci ministra, ani jednou nezúčastnil jednání výboru, který k němu vykonává gesční roli. Je to nestandardní chování a ministr tak pohrdá mocí zákonodárnou, které by se měl ze své funkce odpovídat,“ řekl Martin Plíšek (TOP 09).

„Grilování ministra“ je mimořádné už proto, že Pelikán nekomunikoval s poslanci, neúčastnil se jednání ústavně právního výboru, což komplikovalo kvalitní projednávání návrhů ministerstva spravedlnosti. Poslanci ústavně právního výboru neměli dostatečné informace o tom, jak a zda vůbec ministerstvo plní legislativní i nelegislativní úkoly.

„Řada zákonů a dalších věcí nabírá značné zpoždění a o některých nejsou vůbec žádné dostupné informace. Ministr by měl dnes podat o plnění svých úkolů informace,“ vysvětluje poslanec Plíšek a dodal: „Kromě zpožďujícího se projektu elektronických náramků se já osobně budu ptát na osud tří důležitých zákonů, a to zákona o znalcích a tlumočnících, zákona o veřejném opatrovnictví a zákona o bezplatné právní pomoci.“

Plíškův návrh na mimořádné jednání, kterému se ministr nemůže vyhnout, podpořili nejen opoziční, ale také koaliční politici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

22:30 Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne