Poc (ČSSD): Ministři financí bohužel zapomněli dodat, že...

21.03.2016 14:05 | Zprávy

Dohoda ministrů financí EU o daňové transparentnosti přináší rozčarování.

Poc (ČSSD): Ministři financí bohužel zapomněli dodat, že...
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)

Zástupci členských států Evropské Unie dosáhli minulý týden dohody týkající se předkládání podrobných daňových informací v jednotlivých evropských zemích a jejich automatické výměně mezi svými národními úřady. Závěry vyjednávání však přinesly především rozčarování.

„Samozřejmě chci vidět pokrok v  současné nepřijatelné situaci, kdy nadnárodní společnosti unikají svým daňovým povinnostem, okrádají veřejné rozpočty a tahají peníze z kapes malým daňovým poplatníkům. Upozorňuji ale, že dohoda neřeší situaci komplexně. Ministři financí totiž zapomněli dodat, že jejich dohoda se nebude týkat většiny velkých společností,“ komentuje uzavření dohody europoslanec Pavel Poc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

9:04 Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

Když před volbami koalice SPOLU slibovala „slušnou politiku“ a „transparentnost“, voliči možná ještě…