Pochobradský (ODS): Jak podpořit živočišnou výrobu?

01.08.2016 16:43 | Zprávy
autor: PV

Na počátku všeho byla opice nebo Bůh stvořitel? Ani jedno! Na počátku všeho byla Evropská unie a její komise.

Pochobradský (ODS): Jak podpořit živočišnou výrobu?
Foto: ODS
Popisek: ODS

A při vstupu do EU jsme si my jako Česká republika vyjednali špatné vstupní podmínky. Nestanovili jsme si dobře své priority. Například jsme si nevyjednali ty správné kvóty pro chov zvířat. Přitom nás v EU díky naší skvělé geografické poloze moc potřebovali. Přece nás nebudou svými kamiony objíždět. Komisaři EU nám nadiktovali počty krav a prasat, které zde můžeme chovat. Němečtí a francouzští chovatelé přeci potřebovali odbyt svého bohatě dotovaného mas a mléka, takže jsme zde začali likvidovat naše, mimochodem velmi kvalitní chovy.

V období, kdy jsme přestali být absolutně soběstační, jsme se ale probudili a vymýšlíme, jak s tím "vyčůrat" po Česku. Hledáme způsoby, jak obejít evropská nařízení, jak podpořit tuzemské chovatele místo toho, abychom se prostě vrátili k vyjednávacímu stolu a tvrdě si vymohli tuto důležitou prioritu naší země.

Pro zasmání jsou různé způsoby podpory našich zemědělců. Například jsme jim chtěli platit za produkci hnoje. Teď jim zase chceme snížit odvody na zdravotním a sociálním pojištění. Ještě navrhuji, abychom jim platili za vylepšení krajiny, protože pohled na pasoucí se stáda na loukách je přece krásný. Chovatelům prasat bych zase platil za to, že skvěle usmažený řízek nám udělá velmi dobře. Mně tedy alespoň ano! Jsem zvědav kolik absurdit ještě budeme vymýšlet, abychom podpořili naše chovatele. Mimochodem mám jednoho šikovného kamaráda chovatele krav a tomu se daří.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.