Povšík (ČSSD): Kraj má lidem pomáhat, ne je zastrašovat

27.05.2020 8:35 | Zprávy
autor: PV

Prohlášení předsedy středočeské ČSSD ve věci trestního oznámení na novináře a záchranářku kritizující kraj

Povšík (ČSSD): Kraj má lidem pomáhat, ne je zastrašovat
Foto: ČSSD
Popisek: Robin Povšík

Považuji za politicky i morálně nepřijatelné trestní oznámení středočeského krajského úřadu na záchranářku ze Zdib, která se otevřeným dopisem obrátila na hejtmanku kvůli nedostatku ochranných pomůcek, a na novináře, jež o tom napsal.

Je to zneužití policie, protože ta případ nakonec stejně odloží, pouze tím nikým nevolení krajští úředníci zkazí pár týdnů života několika lidem. Co je účelem? Zastrašování? Pomsta? To zavání dobou dávno minulou. Dokázal jsem pochopit, když hejtmance v době krize „ruply nervy“ a spolu s vedením záchranky se proti postupu záchranářky ohradila. Už tehdy jsem říkal, že by se měla všem záchranářům omluvit. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Emisní povolenky

Myslíte, že se blížíme k jejich zrušení? Já si to nemyslím. Nevím, co by se muselo stát, aby ke zrušení došlo. Vy ano? Vždyť o nich jako o řadě dalších věcí rozhodují nevolení lidé. Tak jak docílit toho, aby byli nahrazeni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Další krok, který nás posouvá na východ

15:14 Rakušan (STAN): Další krok, který nás posouvá na východ

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zrušení odboru pro lidská práva a ochranu menšin