Praha 5 organizuje vánoční sbírku oblečení a výdej jídla pro lidi bez domova

21.12.2014 15:53 | Zprávy
autor: Praha5.cz

Městská část Praha 5 pořádá vánoční sbírku oblečení pro lidi bez domova a před Štědrým dnem bude potřebným vydávat teplé jídlo a vánoční balíčky. Na akci se podílejí neziskové organizace Armáda spásy a Naděje, ale také zastupitelé a zaměstnanci úřadu. Sbírka vyvrcholí předáním vánočních balíčků a jídla potřebným u kostela sv. Václava v pondělí a úterý před Štědrým dnem, tedy 22. a 23. prosince.

Praha 5 organizuje vánoční sbírku oblečení a výdej jídla pro lidi bez domova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bezdomovec na zastávce MHD

Smyslem akce je ulehčit během vánočních svátků tíživou životní situaci lidem bez přístřeší. „Lidé bez domova obdrží potravinovou a materiální pomoc, ale také poradenství pro řešení jejich sociální situace. Armáda spásy a Naděje pomohou například oslovit ty osoby, které pomoc potřebují nejvíce. Spolupráce s neziskovými organizacemi je pro nás klíčová. Plánujeme v Praze 5 zřídit sociálně právní poradenské centrum, kde je záměrem rozsah této pomoci zásadně rozšířit. Tento týden se scházím s kazateli všech církví, které působí v Praze 5, právě nad těmito tématy,“ vysvětlil zástupce starosty Prahy 5 Mgr. Jan Smetana (ČSSD), mezi jehož kompetence patří právě sociální oblast.

Potřební se kromě oblečení a přikrývek dočkají také potravinového balíčku v podobě guláše s pečivem či sekané s bramborovým salátem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

4:32 Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.