Premiér Babiš: Je jasné, že Evropská unie se musí změnit

24.01.2018 12:42

V úterý 23. ledna 2018 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnilo tradiční novoroční setkání předsedy vlády s diplomatickým sborem. Premiér Andrej Babiš ujistil diplomaty, že Česká republika chce být nadále spolehlivým členem mezinárodního společenství a aktivním účastníkem diskuse o budoucnosti Evropské unie. Setkání se zúčastnili i členové vlády.

Premiér Babiš: Je jasné, že Evropská unie se musí změnit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš představil hlavní priority vlády, mezi které patří podpora hospodářského růstu včetně zvyšování veřejných investic a zjednodušení a elektronizace daňového systému. Za klíčové priority české zahraniční a zejména evropské politiky považuje zajištění prosperity, posílení bezpečnosti a právního státu.

„Je jasné, že Evropská unie se musí změnit, aby dokázala lépe reagovat na současné i budoucí výzvy jak na našem kontinentu, tak globálně. Česká republika se aktivně účastní reformního úsilí s cílem zajistit, aby EU uměla lépe reagovat na potřeby svých občanů. Abychom mohli zachovat čtyři svobody, musíme se zaměřit na zabezpečení vnějších hranic EU a posilování naší vnitřní bezpečnosti mimo jiné tím, že budeme zvyšovat naši schopnost čelit terorismu a hybridním hrozbám,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér Babiš rovněž uvedl, že Česká republika podporuje rozšíření Evropské unie na západní Balkán i úzkou spolupráci Evropské unie se zeměmi Východního partnerství. Českou prioritou také zůstává strategický dialog s USA a Izraelem. Ujistil také přítomné zástupce diplomatického sboru, že Česká republika bude i nadále vykonávat aktivní a spolehlivou zahraniční politiku, zakotvenou v jejím členství v Evropské unii a Severoatlantické alianci, tradici podpory lidských práv a demokracie ve světě a proaktivní ekonomické diplomacii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Vyhošťování nelegálních imigrantů Řeckem je třeba podporovat

12:37 Rozvoral (SPD): Vyhošťování nelegálních imigrantů Řeckem je třeba podporovat

Evropská komise a OSN chce vyšetřovat Řecko kvůli vyhošťování nelegálních imigrantů.