Tvrdě na Ukrajince. Okamura připravuje přísná opatření

13.05.2026 9:24 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Předseda Sněmovny Tomio Okamura naznačil, že bude dál tlačit na to, aby ukrajinští uprchlíci odešli z Česka, i když mu v tom prý teď brání EU. Okamura zdůraznil, že ve svém boji nehodlá ustát, neboť Ukrajinci berou Čechům práci. Jen v Moravskoslezském kraji je podle Okamury nezaměstnanost už skoro 7 procent. A proto Okamura ještě do konce května předloží návrh na zpřísnění pobytu cizinců v ČR. Má jít o komplexní novelu, která půjde napříč pěti resorty.

Tvrdě na Ukrajince. Okamura připravuje přísná opatření
Foto: Repro Tomio Okamura, FB
Popisek: Tomio Okamura

Předseda Poslanecké sněmovny a šéf hnutí SPD oznámil, že hodlá vůči Ukrajincům postupovat co nejtvrději.

Upozornil, že už od ledna tohoto roku současná vládní koalice vyzvala úředníky, „aby se nebáli“ a kontrolovali Ukrajince, kteří neoprávněně čerpají sociální dávky na úkor českých občanů. „To minulá vláda neudělala. S tehdejším ministrem vnitra Rakušanem (STAN),“ nechal se slyšet Okamura. „Protože pro ně byla Ukrajina na prvním místě.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Sociální sítě

Opravdu si myslíte, že sociální sítě ubližují dětem? Proč se o nich neustále mluví jen negativně. Ano, je třeba děti hlídat a vést k tomu, jak se pohybovat na internetu, ale zamezit jim přístup k sociálním sítím nebo nějak omezovat to, aby používali internet podle mě není správná cesta. Doba je pros...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Česko to potřebuje jako koza drbání., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVlastík1 , 13.05.2026 9:48:14
Tak jsem dostal flastr, že jsem prošvihl o 7 dní STK. Když jsem chlupatejm řekl, že se jim tady prohání UA v bavorácích a mercedesech bez STK, jenom se usmívali jako pražský jezulátko a neřekli nic. To už jsme na UA nebo co? Pak jsem jsem si ještě vzpomněl na video s ožralým UA co tak tak dokázal vylézt z auta a nadává cajtům a ti se usmívaj úplně stejně. Za tohle mám platit daně?

|  14 |  0

Další články z rubriky

Rozhodnete o remigraci. Le Penová dává Francouzům vážný slib

7:10 Rozhodnete o remigraci. Le Penová dává Francouzům vážný slib

Politička Marine Le Penová slíbila Francouzům ústavní referendum o migraci. Považuje ho za jediný zp…