Premiér Babiš: Nikdy nebudeme šetřit na budoucnosti naší země

18.03.2019 9:10

Komentář na facebookovém profilu k státnímu rozpočtu na příští rok

Premiér Babiš: Nikdy nebudeme šetřit na budoucnosti naší země
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Už teď řešíme rozpočet na příští rok. Je to zároveň naše snaha o úspornější státní správu. Každý náš ministr za ANO si sedl s ministryní financí Alenou Schillerovou a probrali spolu, kde se dá ušetřit. Za ČSSD přišel jednat pan předseda Jan Hamáček.

Jasně, jednání jsou teprve na začátku, ale už teď to vypadá, že se nám podaří snížit náklady ministerstev o 10 procent. Minimálně na ministerstvech, o které se stará naše hnutí. A pevně věřím, že i kolegové ze sociální demokracie přidají ruku k dílu ve snaze hledání úspor. A samozřejmě, dál budeme rušit nadbytečná pracovní místa. Jedeme podle plánu, o kterém jsem vám psal už před rokem, kdy ministerstvo financí zahájilo rušení „mrtvých duší“. Dokázali jsme zrušit 1300 míst a vázáním peněz na obsazení místa jsme celkem ušetřili 3,5 miliardy korun.

Kde ale rozhodně šetřit nebudeme, jsou investice. Hlavně do dálnic. Dodržíme i slib, který jsme dali učitelům, že v roce 2021 bude jejich průměrný plat 45 tisíc. A taky slib, který jsme dali seniorům, že ve stejném roce bude průměrný důchod 15 tisíc.

Nikdy nebudeme šetřit na budoucnosti naší země. Myslím, že toho jsme si užili dost za minulých vlád. Škrcení ekonomiky, utahování opasků těm nejchudším, hlavně důchodcům, odebírání slev na daních živnostníkům. Ne, tohle pro nás fakt není cesta. My se soustředíme na efektivnější výběr daní a úspornější státní správu. Vemte si, že jenom ministerstvo práce a sociálních věcí má tento rok výdaje za 630 miliard korun. Potřebujeme udělat revizi sociálních dávek, aby se konečně přestaly zneužívat a dostávali je opravdu jen ti, kteří je potřebují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Bojujeme za zvýšení příplatků pro třídní učitele

6:32 Výborný (KDU-ČSL): Bojujeme za zvýšení příplatků pro třídní učitele

Komentář na facebookovém profilu k platům ve školství