Premiér Babiš: V Bruselu jsme hovořili o rozpočtu, migraci, brexitu i fondech

30.01.2018 9:08

Předseda vlády Andrej Babiš absolvoval v pondělí 29. ledna 2018 v Bruselu sérii bilaterálních jednání s vrcholovými představiteli Evropské komise. Kromě schůzky s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem a jejím místopředsedou Fransem Timmermansem se premiér setkal i s hlavním vyjednavačem pro brexit Michelem Barnierem a českou eurokomisařkou Věrou Jourovou.

Premiér Babiš: V Bruselu jsme hovořili o rozpočtu, migraci, brexitu i fondech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Premiér přijel do Bruselu řešit především otázku kvót, revizi azylového systému, rozpočet a brexit. K aktuální situaci v brexitu se sešel s hlavním vyjednavačem EU pro jednání s britskou vládou Michelem Barnierem. Vystoupení Velké Británie z Evropské unie bude mít totiž zásadní vliv na rozpočet EU.

Dalším důležitým bodem jednání byla otázka čerpání z evropských fondů. Podle premiéra Babiše je důležité, aby byla Česká republika v čerpání aktivnější a efektivnější. S předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem řešil premiér Babiš problematiku migrační krize a přerozdělování migrantů. Jednali spolu také o reformě azylového systému.

„Schůzky s pány Junckerem, Timmermansem a Barnierem pro mě byly premiérou a považuji je za velmi prospěšné. Hovořili jsme o zásadních věcech, jako je například příští rozpočet a rozdělování fondů. Měli bychom na to mít větší vliv, než bylo zvykem doposud. Důležitý je taky brexit, kdy rozpočet Evropy přijde od roku 2021 o zhruba 11 miliard euro. Pak taky velké téma je migrace, u které jsem prezentoval postoj ČR. Kvóty nejsou řešením a představují problém rozdělující Evropu. Aktivně přesvědčujeme Komisi a další členské země o tom, že jsme solidární a najdeme jiné řešení, bez toho aniž bychom museli přijímat uprchlíky,“ uvedl po jednáních předseda vlády Andrej Babiš.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

21:03 Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důležitosti zachování práva veta v tvorbě energetic…