Premiér Babiš: Vláda podpořila zdanění církevních restitucí

10.01.2018 11:17

Vláda premiéra Andreje Babiše ve středu 10. ledna 2018 podpořila na svém jednání ve Strakově akademii návrh na zdanění církevních restitucí, začala projednávat klíčové agendy evropské politiky a zabývala se dalšími senátorskými a poslaneckými návrhy.

Premiér Babiš: Vláda podpořila zdanění církevních restitucí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Kabinet Andreje Babiše dnes vyslovil souhlas se zdaněním finančních náhrad poskytovaných podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. „Souhlasíme s tím, že je potřeba nahrazovat křivdy, ale podle našeho názoru byl způsob finanční náhrady velice podivný, a proto jsme návrh podpořili. Je zde potřeba korekce, protože náhrady byly předražené a také schvalované za velice podivných okolností ve sněmovně,“ uvedl premiér Andrej Babiš.

V úvodu dnešního jednání začal kabinet Andreje Babiše projednávat přehled klíčových agend evropské politiky s důrazem na aktuální priority z hlediska zájmů České republiky. Prioritami vlády v této oblasti jsou otázky migrace, především vytvoření strategie vyjednávání o migračních kvótách. Cílem je, aby se reforma tzv. dublinského systému zaměřovala na funkční řešení jako pomoc v postižených zemích, nikoliv na povinné kvóty. Dalšími prioritami České republiky v Evropské unii jsou obranná spolupráce, vnitřní trh či budoucí rozpočet EU. Projednávání klíčových agend evropské politiky vláda přerušila do 17. ledna 2018.

Vláda zahájila projednávání financování nestátních a neziskových organizací z veřejných rozpočtů. Na žádost předsedy vlády bude materiál přepracován tak, aby obsahoval detailní informace o rozdělování finančních prostředků.

Členové vlády se zabývali také dalšími senátními návrhy, např. novelou zákona o EET, podpořili senátní návrh novely zákona o daních z příjmů a přijali nesouhlasné stanovisko k novelám zákona o střetu zájmů.

Výsledky jednání naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zábranský (Piráti): Praha motivuje městské části k opravám bytů, vyčlenila na ně 500 milionů

22:41 Zábranský (Piráti): Praha motivuje městské části k opravám bytů, vyčlenila na ně 500 milionů

Hlavního město vyčlenilo 500 milionů korun z Fondu rozvoje dostupného bydlení na podporu městských č…