Premiér Babiš: Vyzvali jsme ERÚ, aby zastropoval ceny dodavatelů poslední instance

15.10.2021 18:09 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke krachu dodavatele energií Bohemia Energy

Premiér Babiš: Vyzvali jsme ERÚ, aby zastropoval ceny dodavatelů poslední instance
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO).

Zásadní zpráva pro zákazníky Bohemia Energy. O elektřinu ani plyn nepřijdou. Všichni mají půl roku na to, aby si našli nového dodavatele. S Karel Havlíček náhradní dodavatele, včetně Skupina ČEZ, vyzýváme, aby udělali maximum, aby situaci nikdo nezneužil proti lidem.

Vyzvali jsme i Energetický regulační úřad, aby zastropoval ceny u dodavatelů poslední instance, kteří oklamané zákazníky převezmou.

Bohužel, u Bohemia Energy dlouho docházelo k nekalým, šmejdovským obchodním praktikám. A právě i kvůli nim se nedávno změnil tzv. zákon proti energetickým šmejdům.

Řešili jsme i celkově nárůst cen energií. Uděláme maximum, aby ho lidi nepocítili. Požádal jsem Karel Havlíček, aby na vládu předložil slíbený návrh kompenzace pro 4,3 milionu domácností. Chceme lidem zaplatit na faktuře položku, kterou platí za obnovitelné zdroje. Jde o cca 500 korun za 1 MWh, tedy asi 1500 korun na domácnost. Zdroje získáme z toho, že jsme konečně zdanili tunel solárních baronů. Navrhujeme taky snížení DPH z 21 % na 0 % u energií formou zákona, který pošleme do Sněmovny. Tím minimalizujeme dopad zdražování energií na lidi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku