Premiér Babiš: Vztahy mezi Bavorskem a Českou republikou jsou již po léta velmi blízké

26.07.2018 5:36 | Zprávy

Společné tiskové prohlášení bavorského ministerského předsedy Södera a předsedy české vlády Babiše

Premiér Babiš: Vztahy mezi Bavorskem a Českou republikou jsou již po léta velmi blízké
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Andreje Babiše. Již podruhé

Bavorský ministerský předseda Markus Söder se setkal s českým předsedou vlády Andrejem Babišem: „Vztahy mezi Bavorskem a Českou republikou jsou již po léta velmi blízké a založené na vzájemné důvěře. Chtěli bychom přátelství mezi našimi zeměmi rozvíjet v duchu dobrého sousedství a posilovat naše partnerství s důrazem na společnou budoucnost“.

Při rozhovoru mezi ministerským předsedou Markusem Söderem a českým ministerským předsedou Andrejem Babišem na okraj bayreuthského hudebního festivalu byly v centru pozornosti dobré sousedské vztahy mezi Českem a Bavorskem a uvnitř Evropské unie.

„Oceňujeme pozitivní vývoj, kterým česko-bavorské vztahy v posledních letech prošly. Naše spolupráce je na vysoké úrovni a chceme i do budoucna udělat vše pro to, aby tento trend pokračoval. Jakožto dobří sousedé vedeme dialog a spolupracujeme v atmosféře vzájemné důvěry. Pokud jde o výzvy na evropské úrovni, sázíme také zde na vedení dialogu a snahu o jednotný postup“, shodli se premiéři Söder a Babiš.

V rozhovoru se dále věnovali následujícím tématům:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Vláda

Proč za každou cenu chcete být ve vládě? Proč první nezískat nějaké zkušenosti z politikou, což většina vašich poslanců nemá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): Češi v Evropě zase prohráli

10:21 Babiš (ANO): Češi v Evropě zase prohráli

Bruselská realita, i když klidně řeknu bruselský diktát, se ukázala naplno. Závěry summitu premiérů …