Premiér Babiš navštívil sídlo BMW a digitální továrnu Siemens v Německu

21. 11. 2018 21:32

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil ve středu 21. listopadu 2018 sídlo automobilky BMW v Mnichově. S vedením diskutoval o projektu vybudování testovacího a vývojového centra BMW poblíž Sokolova.

Premiér Babiš navštívil sídlo BMW a digitální továrnu Siemens v Německu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Poté premiér Babiš zamířil do digitální továrny Siemens v Amberku. Se zástupci firmy hovořil o průmyslu 4.0 a prohlédl si fungování závodu. Programu v Německu se zúčastnila také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

„Česká republika i Spolková republika Německo jsou vysoce industrializované země a průmysl je hnací silou jejich hospodářství. Výzvy, které přináší čtvrtá průmyslová revoluce, je třeba řešit včas a se správnými partnery,“ uvedl premiér Andrej Babiš.

Český předseda vlády při té příležitosti vyzdvihl skutečnost, že Německo je pro Českou republiku největším obchodním partnerem. Podílí se na téměř třiceti procentech celkového obratu zahraničního obchodu naší země. Při návštěvě sídla BMW v Mnichově si premiér Babiš kromě jednání s vedením firmy prohlédl model vozu Rolls-Royce a automobily s autonomním způsobem řízení. Hlavním tématem návštěvy bylo budování testovacího polygonu poblíž Sokolova, což by mělo do regionu přivést investice a zajistit přibližně 700 pracovních míst. Firma získala na stavbu od vlády investiční pobídku ve výši až 528,75 milionu korun.

Po ukončení programu v Mnichově zamířil předseda vlády Andrej Babiš do digitální továrny Siemens v Amberku. Během setkání se zástupci společnosti hovořil především o klíčové roli Siemensu v procesu digitalizace a o průmyslu 4.0.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šafránková (SPD): Státní rozpočet na rok 2021 - změna priorit je nevyhnutelná

13:03 Šafránková (SPD): Státní rozpočet na rok 2021 - změna priorit je nevyhnutelná

Dnes bude v Poslanecké sněmovně na programu druhé čtení vládního návrhu zákona o státním rozpočtu na…