Premiér Fiala navštívil ve Vietnamu stavbu nového závodu Škody Auto

24.04.2023 11:17 | Tisková zpráva

Na závěr pracovní návštěvy Vietnamu navštívil předseda vlády ČR Petr Fiala v provincii Quang Ninh stavbu nové továrny Škody Auto a jejího místního partnera Thanh Cong Group. Již v příštím roce by zde měla začít montáž vozů, která bude zprvu dosahovat 30 tisíc aut ročně.

Premiér Fiala navštívil ve Vietnamu stavbu nového závodu Škody Auto
Foto: Facebook
Popisek: Premiér Petr Fiala

„V řadě zemí je Škoda vlastně to hlavní, s čím si lidé Českou republiku spojují, takže je takovým neformálním ambasadorem našeho průmyslu a naší země ve světě. Je proto skvělé, že posiluje svoji přítomnost v Asii a vstupuje na tento vysoce dynamický a mimořádně perspektivní trh. Určitě to přinese výhody i místní ekonomice, odrazí se to na hospodářském růstu místní provincie a na vytváření nových pracovních míst,“ řekl český premiér.

Anketa

Má smysl demonstrovat proti vládě?

97%
3%
hlasovalo: 41657 lidí

Česká automobilka plánuje nabízet evropské modely na vietnamském trhu již v tomto roce. První showroomy budou otevřeny během 2. čtvrtletí letošního roku. V roce 2024 bude zahájena lokální montáž dvou modelů.

V neděli český premiér přistál v Kazachstánu, kde se setkal s předsedou vlády Alikhanem Smailovem a prezidentem Kasymem-Žomartem Tokajevem. Klíčovým tématem jednání bylo posílení spolupráce v energetice, Kazachstán je naším významným dodavatelem ropy.

Obě strany diskutovaly také o prohloubení spolupráce v oblastech obranné a obranně-průmyslové spolupráce a navýšení možného podílu českých firem na modernizaci průmyslu země. České podniky mají zájem rovněž o spolupráci při modernizaci kazachstánských ozbrojených sil, ale i o dodávky do civilního sektoru.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

HHH, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseantares.h , 24.04.2023 11:45:10
Není Škoda Auto náhodou Německá ??Chlubit se cizím peřím umí jen Fiala!

|  6 |  0

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…