Premiér Nečas: Nejtěžší chvíle má ČR za sebou

11.06.2013 12:15

Pozitivní vývoj počasí se bude s jistým zpožděním odrážet i na hydrologické situaci. Řekl to po jednání krizového a povodňového štábu premiér Petr Nečas.

Premiér Nečas: Nejtěžší chvíle má ČR za sebou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

„Nejtěžší chvíle má ČR za sebou, pozitivní vývoj meteorologické situace se bude s jistým zpožděním vyvíjet a odrážet i na hydrologické situaci. Povodňové nebezpečí se ale stále ještě lokálně vyskytuje,“ dodal předseda vlády.
 
Premiér Petr Nečas také poděkoval všem občanům České republiky v postižených oblastech za zodpovědný a solidární přístup. „Za více než týden jsem projel Čechy křížem krážem a všude se lidé chovali rozumě s nesmírně rozumným přístupem. Chtěl bych také zopakovat poděkování všem členům povodňových komisí a lidem, kteří jsou zapojeni do integrovaného záchranného systému,“ dodal premiér.
 
Povodňový a krizový štáb dále rozhodl, že ukončí proces vypouštění přehrad na vltavské kaskádě při zachování schopnosti retenčních nádrží. Zítra pak vláda na návrh obou štábů zruší stav nouze v Libereckém kraji a současně zůstane plošné vyhlášení druhého stupně pro Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj.
 
Ústřední povodňová komise a Ústřední krizový štáb dnes ve svém usnesení dále zrušily povinnost hlídkové služby, úkol Povodí Vltavy vypouštět vodu z vltavské kaskády, povinnost povodňových komisí zachovat dosavadní stav protipovodňových zábran.
 
Dále zrušily plošně vyhlášené 2. stupně povodňové aktivity kromě Plzeňského, Jihočeského a Karlovarského kraje s tím, že místně vyhlášené stupně povodňové aktivity příslušnými povodňovými komisemi v těchto krajích zůstávají v platnosti.
 
Krizový štáb a povodňová komise také upozornily na trvající zákaz plavby na všech plochách, kde je i základní stupeň povodňové aktivity a poděkovaly všem povodňovým komisím a složkám integrovaného záchranného systému a občanům za přístup při zvládání povodňového nebezpečí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtmanská mlha v procesu transformace regionu stále houstne

5:34 Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtmanská mlha v procesu transformace regionu stále houstne

Vedení Karlovarského kraje stále povýšeně přehlíží nekončící a stále hlasitější prosby odborníků, ve…